Барселона успя да си тръгне с точка от Виляреал, след като изоставаше с 4:2

Старши треньорът на "Барселона" Ернесто Валверде реши да запази Лионел Меси, оставяйки го на скамейката за двубоя на каталунците срещу Виляреал. Това решение беше напът да му изиграе лоша шега, но късни голове на Меси и Суарес измъкнаха точката. Малком получи шанс да се изяви до Луис Суарес и Филипе Коутиньо вместо Меси, а Жерард Пике не започна титуляр за първи път от началото на сезона в Ла Лига. Треньорът на Виляреал - Хави Кайеха, разположи схема с петима бранители и единствен нападател в лицето на Карл Токо Екамби. Мачът започна вихрено за Барса -Филипе Коутиньо, откри резултата в 12-ата минута. Малком удвои в 16-ата. Домакините обаче не се отказаха да преследват победата и в 24-ата минута Чъкуезе намали. Минути след началото на второто полувреме Токо Екамби изравни резултата. В 62-ата минута Ибора направи пълен обрат. Таблото на стадиона във Виляреал вече показваше 3:2. В 80-ата Карлос Бака вкара за 4:2. В 90-ата минута Меси вкара своя гол номер 32 за сезона в Примера дивисион. В добавеното време Луис Суарес отново показа, че Барса играе до последния съдийски сигнал и оформи крайното 4:4.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Ужасът "Валенсия": Собственик срещу фенове
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Бензема наказа Барселона след 11 минути (видео)
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Нападателите на елитните клубове в Европа
Футболистите скочиха на графика, искат повече почивка
Звездите, които отсвириха Реал Мадрид
Небесносиният голеадор на Виго
Реал Мадрид с нов драматичен обрат чрез Бензема (видео)
Преди 14 години Роналдиньо вкара последния си гол за Барселона и той бе истинско бижу (видео)
Обамеянг се разписа за пети път в последните три мача (видео)