Байерн на полуфинал в Купата на Германия след голов трилър

Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия след победа над Хайденхайм с 5:4. Леон Горецка изведе "баварците" напред в 12-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер .Само 3 минути по-късно обаче Николас Зюле получи директен червен картон, оставяйки Байерн с 10 души. В 26-ата минута Роберт Глатцел с глава възстанови равенството, а в 39-ата Шанеттер беше точен за 1:2. На полувремето Нико Ковач реагира, като извърши двойна смяна, пускайки в игра Роберт Левандовски и Кингсли Коман. В 53-ата минута Томас Мюлер възстанови равенството в срещата, а само 3 минути след това Левандовски се разписа за 3:2. В 65-ата минута Серж Гнабри направи резулата 4:2. Хайденхайм обаче продължи да атакува и в 74-ата минута отново Глатцел вкара топката в мрежата на Свен Улрайх. Три минути след това реферът отсъзи дузпа за гостите и Роберт Глатцел оформи своя хеттрик в срещата. В 86-ата минута Байерн също получи правото да изпълни наказателен удар. Левандовски не сгреши от бялата точка и така прати Байерн на 1/2-финалите на турнира.

Гласували: 4, рейтинг: 5.0