Байерн не остави шансове на Борусия и си върна лидерството

Байерн Мюнхен разгроми Борусия Дортмунд с 5:0 в дербито от 28-мия кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Нико Ковач демонстрираха пълна доминация на терена и не позволиха на съперника да създаде нещо по-опасно пред вратата на Мануел Нойер. Още в 10-ата минута Матс Хумелс откри резултата, след като засече центриране от корнер на Тиаго Алкантара. В 17-ата минута Роберт Левандовски се възползва от грешка в защитата на гостите и покачи на 2:0. В 41-ата минута Тиаго Алкантара центрира от пряк свободен удар, топката рикошира, след което Хави Мартинес с мощен удар направи резултата класически. Само две минути по-късно Томас Мюлер получи топката отдясно, центрира към Серж Гнабри, който с глава отбеляза четвърто попадение във вратата на Роман Бюрки.

През второто полувреме Байерн не отдаде инициативата, а Гнабри, Давид Алаба и Роберт Левандовски създадоха опасни положения.  В 89-ата минута Кимих изведе Серж Гнабри на десния фланг, крилото намери Левандовски и полякът оформи крайното 5:0. С победата "баварците" излязоха на първо място в Бундеслигата с 64 точки, а Борусия е на втора позиция с точка по-малко.