Братовчед на Меси превъртя футбола за 6 минути

И докато аржентинската легенда Лионел Меси впечатлява по испанските и световни терени вече над 15 години, неговият братовчед Емануел Бианкучи стори това в рамките на едва 6 минути. Роднината на "Бълхата", който се подвизава като полузащитник, се състезава за третодивизионния бразилски Вила Нова.

Късно снощи Бианкучи влезе като резерва в 26-ата минута в решаващия сблъсък на Вила Нова срещу Итуано. 4 минути по-късно Емануел бе декориран в жълто заради безумно нарушение. В 31-ата минута обаче той се превърна в герой за Вила Нова, отбелязвайки красив гол от границата на наказателното поле. В последвалото празнуване, Бианкучи свали своята тениска, заради което получи втори жълт картон и в 32-ата минута напусна терена.

Неговите съотборници обаче успяха да удържат победата с 1:0 и така си осигуриха място във финалния плейоф за класиране в по-горната дивизия - Бразилейро Серия "Б".

"Дори не знам какво чувствам. Това е една много вълнуваща победа. Заслужавахме да продължим напред. Посвещавам гола на моята съпруга, която е бременна и чака близнаци." - заяви развълнуваният Бианкучи след края на мача.

Гласували: 4, рейтинг: 4.0

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)