Дузпи пратиха Астън Вила на "Уембли" за втора поредна година

Астън Вила стана първия финалист в плейофите за влизане в Премиър лийг. Те стигнаха до най – скъпия мач във футбола след като снощи надвиха отбора на Уест Бромич Албиън с дузпи (4:3), след като в редовното време Дроздовете спечелиха с 1:0 и с общ резултат 2:2 стигнаха до рулетката на дузпите, където играчите на Астън Вила показаха по – здрави нерви. В герой за Вила се превърна вратаря им Джед Стиър, който при ударите от бялата точка отрази изстрелите на Мейсън Холгейт и Ахмед Хегази.

Първото полувреме не предложи много атаки и положения пред двете врати, като двата отбора бяха малко по – предпазливи. В първата минута крилото на "Бирмингамци", Анвар Ел Гази, получи пространство с топката в крака, но се засуети и тя бе изчистена в корнер от защитниците на домакините. Уест Бромич отговориха с няколко удара от далечна дистанция, които обаче не попадаха във целта. Така се стигна до 30 минута, когато след едно дълго хвърляне на тъч от страна на Мейсън Холгейт, Крейг Доусън се измъкна от Аксел Туанзебе и с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата пазена от Джед Стиър. До края на полувремето Вила се опитаха да отговорят, но без успех.

След паузата мача се отвори и двата отбора имаха значително повече опасни атаки в сравнение с първото полувреме. На няколко пъти играчите на Астън Вила сбъркаха с изнасянето на топката, като в един от случаите Джейкъб Мърфи открадна топката и опита удар, който бе спрян от защитник на метър от гол – линията, а при добавката от няколко метра Джей Родригес стреля над вратата. Виланите отвърнаха с удар на Ел Гази извън наказателното поле, който премина през няколко играча, и така затрудни Джонсън, но все пак стражът се справи добре. Така се стигна до 80 минута, в която Крис Брънт бе изгонен с втори жълт картон за много грубо нарушение срещу Джон Макгин. След като останаха с човек повече, "Бирмингамци" упражниха натиск, с който да избегнат продълженията. В 88 минута се откри и най – чистото положение за Вила. Алберт Адома се озова сам на няколко метра фронтално срещу вратата и стреля, но Джонсън направи великолепно спасяване и остави отбора си в мача. В добавеното време и Макгин опита силен удар извън наказателното поле, но отново Джонсън се намеси авторитетно.

В продълженията "Виланите" опитаха да решат мача и упражниха натиск, и създадоха няколко положения, от които обаче не се възползваха.

Така се стигна до дузпите, в които в герой за "Бирмингамци" се превърна вратаря им Джед Стиър, който отрази първите две дузпи на Мейсън Холгейт и Ахмед Хегази. За "Бирмингамци" сбърка Адома, но за тяхно щастие това не беше фатално и те ще играят за втора поредна година финал на Уембли за влизане в Премиър Лийг. Те чакат победителя измежду Дарби Каунти и Лийдс Юнайтед тази вечер. Лийдс имат леко предимство, тъй като спечелиха първия мач като гост с 1:0.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)