Единсон Кавани в клуб "50" за Уругвай

Уругвайският таран в нападение за “ла селесте” Единсон Кавани се превърна в едва осмия южноамерикански футболист с 50 гола за националния си отбор. Той стана и едва вторият уругвайски футболист след Луис Суарес (59 гола) прехвърлил тази кота. Постижението на 32-годишния нападател стана факт в 116-ия му мач за Уругвай, след като отбеляза откриващия гол при равенството 2:2 с Аржентина в контрола изиграна на стадион “Блумфийлд” в Тел Авив.

Любопитен момент покрай постижението на Кавани е, че първия му гол за Уругвай отново идва в приятелска среща завършила 2:2, но през 2008 година, когато съперник е състава на Колумбия. Тогава Кавани дебютира като резерва в 74-ата минута, заменяйки Диего Форлан, и бележи първото си попадение едва 4 минути по-късно. Другият гол отново е дело на Луис Суарес, който по сходен начин се разписа и снощи срещу състава на Аржентина. Всички 50 попадения на снажния нападател пък падат под ръководството на неостаряващия треньор Оскар Табарес.

Единсон Кавани носи националния екип на урусите вече 11 години, а най-успешния му период с националния отбор несъмнено идва през 2017 и 2018 година. По време на квалификациите преди Световното първенство във Франция през 2018 година острието на ПСЖ става голмайстор с цели 10 гола в 18 мача, като спомага за класирането на Уругвай на второ място непосредствено след Бразилия и на 3 точки пред Аржентина. Силните му игри се пренасят и във Франция през 2018 година, когато Кавани е ключова фигура с трите си попадения - едно във вратата на Русия при победата с 3:0 в груповата фаза и две срещу селекцията на Португалия в осминафиналите при успеха с 2:1, класирал Уругвай на четвърт-финал срещу домакините.

Ето и част от попаденията на Единсон Кавани с екипа на Уругвай.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0