Холандия върви уверено към финала на Световното в Бразилия

Холандия продължава със страхотното си представяне на Световното първенство до 17 години в Бразилия. В първи мач от четвъртфиналите “лалетата” разгромиха съставът на Парагвай с 4:1 на стадион “Клебер Андраде” във Витория. Цифровото изражение в срещата можеше да е по-впечатляващо, но сериозни пропуски на младите холандци и 2 незачетени гола от катарската съдийска бригада, след намеса на ВАР, оформиха крайният резултат. Нападателят на Аякс Хансен се разписа само веднъж във вчерашния двубой, но остава едноличен лидер при голмайсторите на турнира с шест попадения до момента.
В късния мач от вчерашната програма Мексико победи тимът на Южна Корея с минималното 1:0 след гол с глава на резервата Алекс Авиля в 77-а минута. Така в първия полуфинал в четвъртък ще се срещнат съставите на Холандия и Мексико.
Другата полуфинална двойка ще стане ясна след изиграването на днешните два двубоя. В ранния сблъсък от 21:30 часа на “Ещадио Олимпико” в Гояния ще се срещнат съставите на Испания и Франция. Двата състава достигнаха до този етап на надпреварата след победи съответно срещу Сенегал с 2:1 и Австралия с 4:0. Победителят от тази двойка ще срещне победителя от мача в 1:00 часа- Италия-Бразилия. Двата отбора се изправят за първи път един срещу друг на световни финали. Бразилците, които са домакини на шампионата достигнаха до този етап след много трудна победа над Чили с 3:2. Те се надяват да достигнат до своя четвърти трофей в тази възраст на родна земя, като по този начин да намалят преднината на Нигерия, която е с пет, но вече отпадна от турнира след загуба с 1:3 от Холандия.
Италия победи на четвъртфинала съставът на Еквадор с минималното 1:0 след страхотен гол на резервата Ористанио.
Финалът на Световното първенство ще се играе в неделя от 1:00 часа българско време.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0