Унизена Испания аут от Световното

Франция унижи Испания в четвъртфинален двубой от Световното първенство до 17 години, което се провежда в Бразилия. “Петлите” спечелиха срещата с убедителното 6:1 на “Ещадио Олимпико” в Гояния и отложиха мераците на младите испанци за достигане на 5-ти финал в надпреврата, поне за следващите 2 години.
Всичко започна много добре за “иберийците”, които поведоха още в шестата минута на мача, след попадение от границите на наказателното поле на капитана Валера. Оттук до края на срещата имаше само един отбор, този на Франция. Младите французи обърнаха резултата в своя полза още до почивката. Точен за 1:1 бе Куаси, който засече с глава центриране от корнер в 21-а минута, а в 36-та Мбуку се разписа отблизо след грешка на вратаря на испанците. Той продължава с чудесното си представяне, след като в предния кръг отбеляза три гола във вратата на Австралия за победата с 4:0.
Още в първата минута на втората част Лихаджи направи отблизо 3:1, след страхотен пробив по лявото крило на Мбуку и последвал пас между вратаря и защитата. В рамките на 5 минути Франция отказа тотално младите испанци след нови 2 гола от корнер. В 54-та Пембеле направи 4:1, а в 59-та точен бе Руте. Точка на спора сложи Ошиш в добавеното време на срещатата. Крайният резултат можеше да е още по-засрамващ за испанците, но на три пъти Иван Мартинез отрази удари на французи излезли очи в очи с него.
В късния мач от програмата домакинът Бразилия победи с 2:0 съставът на Италия. Още в 5-тата минута левият бек на домакините Патрик даде аванс на южноамериканците. Италианците се опитаха да вземат инициативата в срещата и създаваха опасни ситуации основно чрез Гнонто, който пропусна на-чистото положение пред вратата на домакините,но не намери добре топката след центриране от свободен удар на капитана Сионе Панада. В 40-тата минута Пеглоу завърши добре проведена контра за “кариоките’’ и направи за втори път Мола безпомощен. През втората част “адзурите” се хвърлиха в атаки, докато бразилците действаха на контри. Най-чистото положение отново се откри пред Гнонто, който излезе сам срещу Матеус Донели, но стражът на южноамериканците се справи чудесно и не допусна топката да премине зад него.
Така вече са ясни двете двойки, които ще определят финалистите: Мексико-Холандия и  Бразилия-Франция. Полуфиналните срещи са след три дни на “Ещадио Безерао” в столицата Бразилия.

Гласували: 3, рейтинг: 3.7