Велик обрат за Бразилия ги прати на финала

След два изключителни полуфинала вече са ясни и отборите, които ще определят новия световен шампион при 17-годишните. В битка за световната титла ще излязат отборите на Бразилия, които са домакини на надпреварата и Мексико.
 Мексиканците победиха, след много оспорван двубой, състава на Холандия с дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1 след голове на Регер за холанците в 74-а минута и Алварез, който изравни с чудесен удар от свободен удар в 79-та. “Лалетата” стигнаха до голям брой положения пред вратата на северноамериканците, но пропуски ги лишиха от победа в редовното време.
При дузпите играчите на Мексико се оказаха по-хладнокръвни и успяха да надделеят с 4:3, като герой за тях се превърна стражът Едуардо Гарсиа, който спаси 3 от изпълненията на холандците.
В другата среща, късно снощи, домакините от Бразилия спечелиха с 3:2 над Франция в една изключително качествена среща на “Ещадио Березао”. “Петлите” поведоха с 2:0 още до 13-а минута на двубоя с голове на Калимуендо-Муинга и Натанаел Мбуку, но през втората част младите бразилци успяха да достигнат до обрат след голове на Кайо Жорже в 62-та, Верон в 76-а и Лазаро в 89-та, който хвърли в екстаз препълнения стадион в бразилската столица.
 След два дни(неделя)  от 1:00 часа българско време “Селесао” ще се опита да стигне до първи трофей в надпреварата от 2003-а година, като досега имат във витрината си 3 отличия,докато мексиканците се надяват да спечелят своята 3-та световна титла и да изравнят домакините в класацията на шампионите.
Преди тях в 21:00 часа в спор за бронзовите медали ще излязат Франция и Холандия. Тук интрига, освен за 3-то място в шампионата, има и за голмайсторския приз. Лидер с 6 попадения е холандецът Хансен, следван от нападателя на френския Реймс- Мбуку с 5 точни попадения в турнира. 3-ти се нарежда Алварез от Мексико с 4 гола на сметката си.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0