"Големият" Писаро приключи агонията на Дортмунд

Сътавите на Вердер Бремен и Борусия Дортмунд направиха зрелищно равенство в късния двубой от съботната програма, завършвайки при резултат 2:2.

Гостите водеха с 0:2 до седемдесетата минута, след попадения на Пулишич 6' и Алкасер 41'. С голове през второто полувреме на Мохвалд и неостаряващия Клаудио Писаро ( 70', 75' ) домакините все пак стигнаха до точка и драстично намалиха шансовете на "жълто-черните" в борбата за златото.

Старши треньорът на Дортмунд не можеше да разчита на наказания Марко Ройс и контузените Хакими и Загаду, докато за "Бременци" извън строя бяха Бартелс и Мойзандер. В нападение за Борусия стартира Алкасер, а зад него действаха Санчо, Гьотце и Пулишич. За Вердер също нямаше изненади сред титулярите.

Дортмунд контролираше двубоя през по-голямата част от времето. В 60-та минута, при пасив от два гола беше извършена двойна смяна в състава на домакините, която се оказа ключова за развитието на двубоя. Шахин и Осако отстъпиха своите места на Мохвалд и Писаро, които в последствие успяха да се разпишат и по този начин да отдалечат съперниците си от върха само два кръга преди края. В "антигерой" за "жълто-черните" се превърна бившият играч на Байерн Мюнхен, който реализира изравнителния гол, който е и трети през кампанията за 40-годишния таран. Това беше втора поредна грешка за Дортмунд, след загубата в последния кръг у дома срещу Шалке.

По-рано през деня, другият конкурент за титлата Байерн надделя у дома с 3:1 над изпадналия тим на Хановер. Точни за "баварците" бяха Левандовски, Горетцка и Рибери,а почетния гол за гостите беше дело на Джонатас, който в последствие получи и червен картон.