Интер и Аталанта поделиха точките на „Сан Сиро“ след нулево реми

Интер и Аталанта не успяха да си отбележат гол в дербито на 32-ия кръг на Серия А.

В пряк сблъсък за позиция в зона Шампионска лига, третият в Серия А Интер прие на своя “Сан Сиро” намиращия се в подем и пети в класирането отбор на Аталанта. "Нерадзурите" влязоха в двубоя със самочуствие след изразителната победа в Генуа с 4:0 в предния кръг. В състава на Интер втори пореден мач като титуляр записа вече бившият капитан на тима Мауро Икарди.„Бергамаските“ започнаха срещата след серия от 4 победи в последните си 5 мача, в които тимът от северна Италия отбеляза цели 14 гола в добавка към общо 62-те попадения за сезона към момента, с две по-малко от лидера по тази показател Ювентус. Аталанта продължава добрите си изяви на „ботуша“ през 2019 година в опит да повтори и подобри рекордната си четвърта позиция от сезон 2016-2017. Срещата пропусна топ реализаторът на Аталанта с 20 гола до момента Дуван Сапата заради натрупани жълти картони.

Двамата треньори Лучано Спалети и Джан Пиеро Гасперини заложиха на офанзивни формации за стартовите си 11 играчи, излизайки съответно в схема 4-3-3 и 3-4-3.

Отборите започнаха мача с двуостър футбол, като още в 3-ата минута гол на Д‘Амброзио беше отменен. Защитникът отбеляза след центриране и последвало късо подаване на Икарди в наказателното поле. Силните първи 15 минути на отбора от Милано доведоха до друго опасно положение, след като в 8-ата минута Матиас Весино беше изведен зад защитата на Аталанта и с прехвърлящ удар почти успя да отбележи, но спасяване на Галини предотврати гола. Йосип Иличич отговори с удар за Аталанта, париран от защитник, последван от друг незастрашителен удар с глава на Пашалич. Нападателното трио на Аталанта Марио Пашалич - Папу Гомес - Иличич постепенно започна да създава множество проблеми за защитния вал на „нерадзурите“. Наинголан замени принудително Брозович в 20-ата минута, а 10 минути по-късно Политано намери в коридор останалия очи в очи с вратаря Мауро Икарди, но двойно спасяване от близка дистанция на стража на Аталанта Голини предотврати първото попадение в мача. На свой ред Папу Гомес застраши вратата на Ханданович в минутите преди края на първата част с прострелно центриране от дясно, но в суматохата Пашалич не успя да се възползва. Полувремето завърши с многоходова бърза комбинация между Икарди, Перишич и Политано, последвана от слаб изстрел на последния, спасен спокойно от вратаря Голини.

По-доброто начало на Аталанта след почивката веднага доведе почти до гол. В 48-мата минута Иличич увлече двама защитници в наказателното поле на Интер и подаде остро към непокрития Гомес, чийто удар срещу опразнената врата на Ханданович не се увенча с успех. Натискът на гостите се засили, но удари на Де Роон и Папу Гомес от пряк свободен удар не намериха очертанията на вратата. В 72-ата минута Наинголан пропиля отлична възможност да открие резултата след шут в тялото на вратаря Голини от близка дистанция. Постепенно интеристите затегнаха обръча около наказателното поле на гостите, но поредицата положения от ъглови удари и центрирания не застрашиха сериозно вратата на Аталанта, чиито епизодични контраатаки също останаха безрезултатни.

Нулевото равенство след последния съдийски сигнал беляза и третия домакински мач на Интер без победа и отбелязан гол след двете загуби с по 0:1 съответно от Айнтрахт Франкфурт в Лига Европа и Лацио в Калчото.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0