Интер пропусна да победи Юве в Дерби д'Италия

Интер не успя да победи новия-стар шампион Ювентус в дербито на 34-ия кръг от Серия А. Двата тима завършиха при резултат 1:1 двубоя си на стадион Джузепе Меаца.
Домакините започнаха нахъсано и стигнаха до ранен гол. Негов автор бе Раджа Наинголан, който с изключително изпълнение от воле направи безпомощен Войчех Шчесни. Белгиецът получи пас по въздуха от Матео Политано и от около 25 метра изпрати страхотен снаряд, който попадна право в долния десен ъгъл на вратата на Юве. "Бианконерите" сякаш изпаднаха в шок и бяха тотално надиграни в първите 45 минути. Икарди имаше шанс да удвои, но ударът му бе спасен от Шчесни, а малко след това полският страж направи страхотно спасяване след удар с глава на Де Фрай отблизо. До края на полувремето нямаше повече попадения.
Втората част стартира с ново напрежение пред вратата на гостите. Брозович обаче бе неточен с далечния си изстрел по земя. В 62-ата минита, противно на показаното на терена, "старата госпожа" стигна до гол. Кристиано Роналдо и Емре Джан разиграха на границата на наказателното поле и португалецът завърши атаката с плътен удар по земя с левия крак, а Ханданович не помръдна. Това попадение не даде очакваното подобрение в играта на шампионите. Малко след него Интер пропусна добра възможност да поведе. Иван Перишич направи добро двойно подаване с Икарди и излезе на чиста позиция, но ударът му бе спасен от Шчесни. На отсрещната врата един от младите играчи на Юве Матеяс Перейра бе на косъм да се разпише след подаване на Роналдо, но в последния момент Д'Амброзио го изпревари и изчисти. До края на двубоя повече голове не паднаха и в крайна сметка двата тима поделиха точките. Поводи да съжаляват имат домакините, които пропуснаха някои изгодни положения, а със спечелената точка са на трета позиция, на четири пункта пред четвъртия Рома.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 0, рейтинг: 0

"Бодибилдърът" от Лече: От фермата на баща си до звезда в Калчото