Колумбийски клуб игра със 7 души заради Ковид, ето какво се случи (видео)

На интересен куриоз станаха свидетели зрителите в колумбийската Примейра лига. Местната футболна асоциация разпореди двубоят между Рионегро Агилас и Чико ФК да се проведе, въпреки че домакините имаха на разположение едва 7 футболиста.

Това се дължи на цели 15 случая на заболели от коронавирус в редиците на Агилас, а още 7 играча са с контузии. Клубът внесе молба до асоциацията за отлагане на сблъсъка, но от ръководното тяло разпоредиха двубоят да се играе по график.

Според правилата, ако даден отбор може да събере минимум 7 здрави футболиста за началото на даден мач, то срещата трябва да се проведе. Ако въпросният отбор откаже да играе, то той ще загуби служебно и ще бъде наказан с отнемане на точки.

Точно затова от Рионегри Агилас решиха да пуснат единствените си здрави 7 играча срещу тима на Чико ФК. От асоциацията са предложили на "златните орли" да вземат в състава младежи от формацията до 20-годишна възраст, но това не е възможно, тъй като през настоящия сезон във въпросната група няма първенство и играчите не са готови да се състезават.

Гостите от Чико пък нямат никакъв шанс да покажат феърплей, тъй като са сериозно застрашени от изпадане. В колумбийския шампионат изпадащите се определят на базата на представянето на тимовете в последните 3 сезона и Чико заемат последното място с равен брой точки с Депортиво Перейра.

Интересното е, че първият гол в мача падна в 57-ата минута, а до тогава Агилас мъжки се държаха. Тъй като двубоят се игра буквално пред тяхната врата през цялото време, те все пак загубиха с 0:3, а в 80-ата минута съдията се консултира с капитаните и на двата тима и реши да даде последния сигнал цели 10 минути по-рано, като по този начин спаси домакините от разгром.

Прилагаме статистика и кадри от мача, които показват няколко от най-абсурдните минути, които сте гледали в последните години.

Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)