Кристъл Палас: Екзекуторите на Висшата лига

Вчера отборът на Хъдърсфийлд официално изпадна от елита на Англия, след загуба от Кристъл Палас с 2:0. Любопитното е, че това е вече третият отбор, който „орлите“ изхвърлят от Висшата лига в трети пореден сезон.
Първо през пролетта на 2017г. Палас победиха Хъл Сити с 4:0. Тогава „тигрите“ се нуждаят само от равенство, но Палас са безпощадни.  По това време треньор на Хъл е Марко Силва. Португалецът почти постига чудото, след като е назначен през  месец януари и намира отбора в пълен хаос. След двубоя той казва: „Те не заслужаваха това. Днес е тъжен ден за този клуб.“

Следващите жертви на Кристъл Палас са Стоук Сити. „Грънчарите“ се намират в трагично състояние и по всички личи, че славните им години, в които достигнаха бреговете на Европа и дори финал за купата на Ф.А., са отминали. Стоук губят с 2:1, което значи, че техният десет годишен престой в елита е приключил. „Грънчарите“ са без победа от месец януари същата година и падението им е подходящ край на един отчайващ сезон.
Последното попадение и в трите двубоя Е дело на един и същи фуболист – Патрик Ван Анхолт.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0

Марина Грановская - желязната дама зад трансферната и бизнес империя на Челси (част 1)
Моуриньо отговори остро на закачката на Арсенал
Шведска легенда разкри защо е останал лоялен на Селтик
Легенда на Юнайтед отдаде дължимото на Ливърпул
5 алтернативи на Джейдън Санчо за Манчестър Юнайтед
Кои са шампионите с най-много точки в историята на Висшата лига
SkySports: Къде е Гари Невил? (видео)
Колко точно голямо бе влиянието на Рой Кийн в Юнайтед?
Българите, покорили топ първенствата на Европа
Потенциалният отбор на Юнайтед, който Мойс така и не успя да събере
Какъв бе Манчестър Сити преди парите?
Приключенията на британци и ирландци из континентална Европа
Емпирични доказателства, че Арсенал е най-откаченият и злополучен отбор в света
Капитанът на Астън Вила счупи интересен рекорд
Манчестър Юнайтед ли е най-дузпаджийският отбор в последното десетилетие?
Кои са играчите от съответните националности с най-много мачове във Висшата лига (част 1)
5 неща, които научихме след подновяването на Висшата лига
30-те секунди, в които Кико Македа бе най-горещият талант в света
Най-добрият отбор, изпадал някога от Висшата лига
Извинения и треньорска самоирония - разкритията зад неотсъдения гол-фантом на Шефилд Юнайтед