Лестър на Брендън Роджърс в действие. Рекорд за висшата лига и девет гола срещу Саутхямптън

Петък вечер,небето сякаш се отваря над Саутхямтън,а фенове и играчи преживяват вероятно най-тежката си вечер в живота. Андре Маринър дава последния съдийски сигнал наравно с оплелата се за девети път топка в мрежата на стража Гън, а Джейми Варди е в прегръдките на съотборниците си. Краен резултат 0:9.

Нито един тим не е печелил с толкова разгромен резултат в историята на Висшата Лига.

Стартови състави:

Саутхяхямптън 3-4-1-2 : Гън, Беднарек, Йошида, Вестергаард, Валери, Уорд-Праус, Ромеу, Хойберг, Бертранд, Ингс, Редмънд

Лестър 4-1-4-1 : Шмайхел, Чилуел, Союнджу, Еванс, Перейра, Ндиди, Барнс, Мадисон, Тилеманс, Перез, Варди

В първия двубой от десетия кръг на английската висша лига отборите на Саутхямптън и Лестър предизвикват истинско вълнение у феновете на великата игра. Под проливния дъжд на стадион Сейнт Мерис гостите имат преднина от три гола след по-малко от половин час игра. След равностойните първи десет минути за "светците" настъпиха най-тежките мигове от началото на сезона. При първата си по-добра възможност дошла след бърза атака отдясно "лисиците" откриха резултата чрез Бен Чилуел, който добави избитата от стража Гън топка. Ситуацията за домакините се утежни неколкократно след преразглеждане на нарушение, довело до авантаж за гола. При него ясно се вижда как уинг-бека на "светците" Райън Бъртанд извършва опасно нарушение и съдията Андре Маринър не се поколеба и остави домакините с човек по-малко. Играчите на Роджърс не закъсняха да се възползват от открилата се ситуация и в рамките на десет минути утроиха преднината си. С голове на Тилеманс и Ауосе Перез до двадесетата минута преднината изглежда комфортна, а при успех днес съставът временно ще заеме второто място в класирането преди двубоите от уикенда. До края на полувремето по едно попадение добавиха още Перез и Варди, а резултатът набъбна до фрапиращото 0:5 след 45' игра.

Второто полувреме започна пред полупразни трибуни, а треньорът Хайзенхютъл направи двойна смяна заменяйки Ингс и Вестергаард със защитнииците Стивънс и Дансо.

Темпото и интензитетът на игра при "лисиците" се запазиха и много бързо те продължиха разгрома си. Първо Ауозе Перез оформи своя хеттрик в 67 мин. След отлично овладяване на гърди и последващ удар от воле, Перез не пропусна,а минута по-късно в 68-та мин. головата машина Джейми Варди беше отново беше на точното място след центриране на Бен Чилуел и направи резулатата 0:7. Двубоят и мъките за десетимата обаче не приключват дотук. Прекрасно изпълнен пряк свободен удар на Джеймс Мадисън прави резултата 0:8,а перфектно изпълнена дузпа на Джейми Варди в последната секунда оформя втория хеттрик в двубоя, както и крайния резултат. Тежка вечер за Хайзенхютъл и момчетата му, а радостта в съблекалнята на Лестър след счупването на този невероятен рекорд е неизменна.

Гласували: 4, рейтинг: 4.3