Левски извоюва важна победа в Лига Европа

Левски успя на надвие Ружомберок с 2:0 в срещата  от първия предварителен кръг на Лига Европа. Така "сините" не само, че си осигуриха комфортна преднина, а и прекъснаха негативната серия от гостувания в Европа без победа. Последната такава бе срещу Дъндолк с 2:0 през сезон 2010/11, когато столичани за последно играха в групите на турнира. Левски заслужено победи, като надигра своя опонент и си осигури комфорнта преднина преди ответния двубой.
 Словаците започнаха много силно мача, като почти до 20-ата минута упражняваха голям натиск. И двата отбора си размениха по една опасна атака, но нито една от тях не доведе до сериозно положение. В 14-ата минута съдията справедливо отмени гол на Ружомберок заради засада. Така пресата на словаците леко намаля, силите се изравниха и Левски погледна по-смело към противниковната врата. В 37-ата минута след няколко добри подавания, Живко Миланов центрира от дясно към Давиде Мариани и той технично прехвърли вратаря с глава - "сините" поведоха с 1:0 и взеха инициативата в свои ръце, но до края на полувремето отборите си размениха няколко атаки, които не доведоха до ново попадение.
 Второто полувреме започна бурно за Левски, като още в началото Паулиньо бе изведен сам срещу вратаря и се разписа за да направи преднината 2:0 в полза на българския тим. В следващите 25 минути Левски затвърди доброто си представяне, като постоянно владееше топката и създаваше неприятности за “оранжевите” от Словакия.
 В 81-ата минута след добър рейд на Станислав Иванов през средата, той подаде към Мариани, който стреля към врата, но вратарят на Ружомберок спаси. В 86-та минута се стигна до неприятности пред вратата на “сините”, когато играч в “оранжево” беше оставен непокрит, но ударът му не намери целта си.
 Така Левски завоюва много важна победа в похода си към групите на Лига Европа. След точно седмица на 18-ти юли в София ще е сблъсъкът-реванш, който ще се играе на празни трибуни заради наказанието на столичани.

Гласували: 3, рейтинг: 4.7