Ливърпул загря за Атлетико с обрат. Мане и Салах носят победата

Отборите на Ливърпул и Борнемут поставят началото на 29-тия кръг на Висшата Лига. Домакините влизат в двубоя в серия от три поредни поражения в последните четири срещи (Атлетико М., Уотфорд, Челси) и в може би най-лошата си форма през последните две кампании. Контузени за срещата са капитана Хендерсън и вратаря Алисон, а Робъртсън получава почивка от Клоп.
За момчетата на Еди Хауи сблъсъкът срещу лидера в първенството е също от голямо значение. "Черешките" са на 18-то място във временното класиране и попадата в зоната на изпадащите. Те са с еднакъв брой точки с намиращите се пред тях Уотфорд и Уест Хям, но головата разлика за момента ги изпраща във второто ниво на английския футбол. При последния двубой между двата отбора "мърсисайдци" се поздравиха с пълния комплект точки след успех с 0:3 (Чеймбърлейн, Кейта, салах). При последните две срещи на Анфийлд между Клоп и Хауи резултатът беше повече от категоричен - две класически победи с 3:0 за червените от града на Бийтълс.
Сблъсъкът е генерална репетиция за предстоящия реванш от 1/8 финалите на ШЛ слещу Атлетико Мадрид в сряда. Салах и компания са с гол дефицит след първата среща, а защитата на трофея изглежда няма да бъде толкова лесна.
Стартови състави :
Ливърпул /4-3-3/ : Адриан, Арнолд, Гомез, Ван Дайк, Милнър, Чембърлейн, Фабиньо, Вайналдум, Салах, Фирмино, Мане;
Борнемут /4-1-4-1/ : Рамсдейл, Стейси, Куук, Аке, Смит, Лерма, Фрейзър, Билинг, Куук, Станислас, Уилсън;

Началото на мача още не е поставено и ставаме свидетели на първия любопитен момент в срещата. При добре познатия поздрав между играчите преди първия сигнал липсва ръкостискането, както между съперниците, така и със съдиите. Естествено като предпазна мярка за нашумелия проблем с Коронавирус.
След само девет минути игра пада и първия гол в срещата. Очаквано или не той е във вратата на домакините, а Калъм Уилсън се възползва от отлично подаване на Лерма и на празна врата не сгреши. Съмнения за нарушение в по-ранна част на атаката срещу Джо Гомез не бяха уважени, въпреки недуомението на немския специалист на скамейката. Със зачитането на гола Ливърпул попадна във вече добре позната ситуация - четвърти двубой от последните пет, в който червените са догонващи.

Преднината на Борнемут не се задържа достатъчно време и в рамките на осем минути домакините взеха превес. С попадения на Салах и Мане съответно в (25'и 33') домакините обърнаха развоя на срещата и се оттеглят на полувремето с преднина.
Доминацията на Ливърпул се задържа и през второто полувреме. Бързи атаки и пропуски на Мане и Фирмино в началната част попречиха преднината да се увеличи. Изключвайки оставянето на Робърстън извън състава, Клоп не дава признаци на подценяване и мисъл за срещата с "Мадридчани" през седмицата. С отлични изяви се отличи младия Аарън Рамсдейл, който парира удари на Ван Дайк и Милнър в рамките на няколко минути.  В 60-тата мин. капитанът в днешната среща за домакините Джеймс Милнър направи ключово спасяване, изваждайки топката от голлинията. Двата тима предложиха добро качество на игра, като гостите търсиха своите положения, но така и не съумяха да стигнат до нов гол. В крайна сметка трите точки остават на Анфийлд, а за "черешките" битката на дъното продължава с пълна сила. Програмата на тима не изглежда никак лесна в оставащите девет кръга. Предстоят тежки гостувания на Уулвърхямптън и двата манчестърски клуба, съчетани с непредвидими домакинства на устремилите се към четворката Тотнъм и Лестър. В следващия кръг възпитаниците на Еди Хауи приемат Кристъл Палас, а победата е на цената на всичко.