Лудостта в Ередивизи продължава: Алкмаар изпусна победата за четвърти пореден път

Отборът на АЗ Алкмаар продължава да търси своята първа победа за сезона в Ередивизи след куриозно равенство през изминалия уикенд като гост на АДО Ден Хааг.

Клубът от град Алкмаар отново пропусна да вземе трите точки след като води в резултата след 86-тата минута. За тях това е четвърти пореден мач, в който ги сполетява невероятен малшанс. Те се наслаждаваха на преднина от 2:1, но в 87-ата минута допуснаха изравняване на резултата от Михаел Крамер.

Подобно бе развитието и в срещата с Венло от миналия кръг. Тогава АЗ взе преднина в резултата в 86-ата минута, но допусна гол в ответната атака за крайното 2:2.

Мачът им срещу Спарта Ротердам завърши със зрелищното 4:4, като до 88-ата минута резултатът бе 4:2 в ползва на алкмаарци.

Срещу Фортуна АЗ държеше преднина от 3:1 до 80-ата минута, но допусна две попадения в последните 10 минути.

Алкмаар също така откри сезона с равенство срещу Цвьоле (1:1), но в онази среща те бяха догонващи в резултата.

Към момента АЗ има едва 5 точки от 5 мача и продължава да търси първа победа в Ередивизи за сезона.

Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)