Манчестър Юнайтед и Арсенал си поделиха точките насред "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха при резултат 1:1 в последния двубой от кръг 7 на Висшата английска лига. За домакините с раписа Скот Мактомини с превъзходен далечен шут, а Пиер-Емерик Обамеянг се разписа за гостите.

Първото полувреме започна бавно и за двата отбора, които се бориха с тежките условия създадени от обилния порой над град Манчестър Юнайтед. До първо по-опасно положение стигнаха “червените дяволи” след пробив на Андрес Перейра, който тръгна с топката от центъра и достигна до наказателното поле на “топчиите” и застраши вратата им със силен удар. Единственото умелата намеса на Бернд Лено опази нулевото равенство. Това бе и първия удар в двубоя. Минутата бе 29-ата.
В края на полувремето контра атака на Арсенал доведе до удар на Пепе веднага след това на Гюндози. И двете бяха спасени от Давид де Хеа. Минута по-късно Скот Мактомини нанесе своя удар след като получи удобна топка по земя от Маркъс Рашфорд и прониза вратата на Лено за да направи резултата 1:0.
През второто полувреме играчите на Арсенал излязоха на терена устремени да стигнат до попадение и точно това се случи в 58-мата минута. Пиер-Емерик Обамеянг получи страхотен пас и нападателят не пропусна да накаже Давид де Хея. Флагът за засада обаче бе вдигнат и главният съдия трябваше да се консултира с колегите си зад видео мониторите за да отсъди, че Туанзебе от Юнайтед е покрил засадата.
До края на двубоя двата отбора продължиха да се борят за доминацията на топката, като домакините се стремяха да ударят съперника си с контра така, но в крайна сметка равенството се запази.