Майнц попречи на Лайпциг да се доближи до втората позиция

В луд мач на "Кофейс Арена", Лайпциг изпусна да победи Майнц и не успя да скъси разликата с Борусия(Дортмунд).
 Срещата започна с натиск на “червените бикове” и логично в 20-ата минута излязоха напред в резултата. Емил Форсберг изведе Тимо Вернер, който от своя страна върна топката към Лукас Клостерман и последният разстреля Флориан Мюлер.
 Авансът бе удвоен в 32-ата минута. След грешка на “карнавалния отбор”, Вернер изведе Клостерман сам срещу вратаря, а младокът елегантно копна топката и я прати в опразнената врата.
 Към края на първото полувреме гостите понижиха темпото и Майнц съумя да намали изоставането си. Топката се озова в Карим Онисиво, нападателят се завъртя в наказателното поле и с мощен изстрел вкара за 1:2.
 През втората част Лайпциг отново вдигна оборотите и в 49-ата минута резултатът стана 3:1. Форсберг намери в наказателното поле Вернер, германецът се завъртя и след това прати топката във вратата.
 По всичко изглеждаше, че мачът върви към победа за гостите, но до 67-ата минута минута, когато след центриране от корнер топката попадна в краката на Муса Ниахате, който без много да му мисли я вкара за 2:3.
 Седем минути преди края на редовното време резултатът беше изравнен. Жан-Пол Боетиус с дълъг пас намери Жан-Филип Матета, който с прецизен удар реализира за 3:3.
 До края на срещата друг гол не падна и така двата отбора си поделиха по точка.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Марио Гомес и последното му значимо дело преди да се оттегли
Кевин-Принс Боатенг и сянката на расизма
Българите, покорили топ първенствата на Европа
Марио Гьотце изигра последния си мач за Дортмунд, БВБ ще се подсили с двама нови футболисти
Талантите, които проспаха престоя си в Байерн
От осъден престъпник до персонален треньор на Джейдън Санчо: историята на Майк Боатенг
Кои са отборите с най-много “домашно отгледани” футболисти в състава си
Ето кои са футболистите, вкарали най-много голове на любимия ви отбор
Тимо Вернер напът да подсили нападението на Челси
Отборът на име Йегермайстер
Времето на Коутиньо в Байерн изтече
Преди кръга в немската Бундеслига. Дерби за топ 4 и последна репетиция за Байерн и Дортмунд преди решаващия сблъсък