Милан се върна към победите и запази мястото си в четворката

Отборът на Милан победи Лацио с 1:0 в дербито на 32-рия кръг в италианската Серия А. Попадението реализира Франк Кеси от дузпа в 79-ата минута. Двата отбора изиграха динамичен двубой, но чистите положения пред двамата вратари сякаш липсваха. Любопитно положение се получи точно минута преди гола, когато съдията Джанлука Роки отсъди 11-метров наказателен удар за "росонерите" за игра с ръка на Франческо Ачерби, но след консултация с ВАР промени решението си. Все пак 60 секунди по-късно той имаше повече основания да посочи бялата точка, след като Реза Дурмиси отново използва ръката си в пеналта.
За Лацио това е 30-ото поредно гостуване на Милан в първенството без победа. За последно римските "орли" триумфират на Сан Сиро срещу този съперник през далечната 1989г. "Росонерите" пък нямат нито една подобна серия срещу който и да е друг съперник в италианския елит.
Милан записа първа победа от четири мача насам, след като загуби от Сампдория, Интер и Ювентус и постигна равенство срещу Удинезе в последните четири кръга. С този успех "дявола" си върна четвъртото място във временното класиране, което бе загубил за няколко часа за сметка на Рома.
Лацио продължава борбата за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. Отборът от столицата се представя непостоянно и в последнтие си 5 мача, включително и днешния, има две победи, равенство и две загуби. Лациалите заемат 8-ото място във временното класиране, като изостават на 3 пункта от шестия Аталанта и имат равен брой точки със седмия Торино, но "биковете" имат по-добра голова разлика.
След последния съдийски сигнал пък нервите на играчите не издържаха и се стигна до масово меле на терена, като Дженаро Гатузо влезе в непривичната за него роля на умиротворител.
В останалите срещи от Серия А днес, Рома спечели с 1:0 срещу Удинезе на Стадио Олимпико, а шампионът и лидер в класирането Ювентус изненадващо загуби визитата си на СПАЛ и пропусна шанса да си гарантира титлата 6 кръга преди края.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

"Бодибилдърът" от Лече: От фермата на баща си до звезда в Калчото