Английската Висша лига. Най-високото ниво на английския професионален футбол. Медиите на Острова винаги са успявали да привлекат вниманието върху случващото се по терените и извън тях. Така 20те отбора от Висшата лига успяват да си подсигурят тлъсти договори от спонсори и огромни приходи от телевизионни права. Това, в комбинация с неуморима фен база и амбициозни собственици, води до привличането на най-добрите и най-впечатляващите футболисти. Често се говори за звездите на отборите от „топ 4“, а в последните години дори се оформи „топ 6“. Но днес на преден план ще излязат останалите 14 отбора в подножието на върха....
Всеки тим има различни цели в началото на сезона. Едни се борят за оцеляване, други целят да изненадат всички и да се наредят в първите 6, а трети просто искат „златната среда“. Несъмнено обаче всички отбори притежават впечатляващи футболисти. Затова ние решихме да съставим конкурентноспособен отбор на този така наречен „топ 6“. Условията са прости:
Единадесет играчи, плюс трима полеви за резерви.
Само един играч от всеки отбор.
Играчите трябва да могат да играят на тези позиции в действителност.
Вратар – Ник Поуп (Бърнли)
Високият англичанин грабна своя шанс през 2017 година, когато дебютира за Бърнли, като дори се превърна в сериозен кандидат за „номер 1“ в националния отбор на Англия. Той вече няколко години показва постоянство и сигурни намеси под рамката на отбора от Ланкашир.
Десен бек – Макс Аарънс (Норич)
Младежът е роден едва през 2000 година, но вече има солиден опит и играе своя 4 сезон като неизменен титуляр за отбора на Норич. Още в дебютната си кампания за "канарчетата" спечели наградата за „Млад играч на сезона“ в Чемпиъншип. Бързите му пробиви, сигурните му отигравания и стабилното му присъствие в защита го правят цел на големите английски отбори.
Ляв бек - Арън Кресуел (Уест Хем)
Юношата на Ливърпул е играч, минал през всички нива на английската пирамида. Той не само e спечелил над 50% от всички единоборства през миналия сезон, но и записа 8 асистенции. Центриранията му с левия крак внасят опасност всеки път, независимо дали са от статични положения или след пробив по левия фланг.
Централен защитник – Конър Коуди (Уулвърхямптън)
Добрите му игри за клуба доведоха до повиквателна за националния отбор за Европейското първенство тази година. Там не записа минути, но помощник-треньорът на сребърните медалисти сподели, че присъствието му в съблекалнята се усещало като това на Джон Тери преди години.
Централен защитник – Тайрън Мингс (Астън Вила)
В началото на кариерата си е използван като ляв бек в Борнемут, но по-късно във Вила е преместен в центъра на отбраната. Завидните му 195 сантиметра в комбинация с добрата му бързина го правят страхотен партньор в отбраната на отбора.
Дефанзивен полузащитник – Ив Бисума (Брайтън)
Малийският национал бе привлечен от Лил през 2018 година. Неговата неуморимост, физическо присъствие и отлична игра с топката го правят основна цел на всеки по-голям отбор.
Вътрешен полузащитник – Калвин Филипс (Лийдс)
Роденият в Лийдс играч показа страхотно израстване през последните няколко сезона. С отличното си представяне на Европейското първенство успя дори да заслужи наградата за „Играч на година“ в англисйкия национален отбор. Той е известен с играта си в дефанзивен план, но също така показа, че умее да се включва от втора позиция и да извежда нападателите с дълги и премерени подавания зад гърба на противника.
Вътрешен полузащитник – Джеймс Уорд-Праус (Саутхемптън)
Русолявият англичанин се превърна в първия полузащитник, изиграл всяка една минута в два последователни сезона във Висшата лига. Той е водач по създадени положения за гол от статични положения с 41 през миналия сезон. Също така отбеляза 4 гола от пряк свободен удар, което го доближи на едва 8 от рекорда на Дейвид Бекъм – 18.
Дясно крило – Уилфред Заха (Кристал Палас)
Африканското крило изкара неуспешен период в червената част на Манчестър, но след завръщането си в Палас се превърна в една от звездите на цялата лига. До миналия сезон Заха бе често единствения създаващ положения пред противниковата врата в лондонския тим. Креативен в ситуации "един на един“, бърз и с нюх към отбелязването на голове, той е перфектното крило.
Ляво крило - Ален Сен-Максимен (Нюкасъл)
Лентата за глава на Гучи дори не е най-впечатляващото в играча. Начинът, по който преминава през отбраните на противника го направи любимец на всяко „джорди“. Той е един от малкото, които могат да се чувстват сигурни за мястото си в отбора след идването на новите собственици.
Нападател – Джейми Варди (Лестър)
Въпреки напредналите си години, Варди остава все резултатен както винаги. 90-те му гола в първенството, след като е навършил 30 години, доказват това. Смело мога да заявя, че той е нападател от световна класа и мястото му е на върха на атаката на този отбор.
Резерви
Защитник – Бен Годфри (Евертън)
Бен е млад, персективен, със страхотна физика, която му позволява да играе на всяка позиция в отбраната.
Полузащитник – Исмаила Сарр (Уотфорд)
Сарр си е типично крило. Може би е най-бърз от всички избраници и има нюх към гола. Включването му може да промени подредбата на останалите играчи, най-вече на Заха.
Нападател - Айвън Тони (Брентфорд)
Тони е нападател, от когото се очаква много. Той влезе във Висшата лига ката голмайстор на Чемпиъншип и дори счупи рекорда за най-много попадения. Началото на сезона показа, че той може да оправдае очакванията, но може ли да ги надмине...
Стил на игра и постройка
Играчите са в система 4-3-3. Линията на отбраната е леко прибрана. Цели се отнемане на топката в средната третина на игрището и бърз преход и подаване на топката към крилата или зад гърба на защитата на противника. Бековете са активни и дублират атаките. Халфовете участват активно и в двете фази на играта. При включване на някой от играчите на скамейката може да се търси промяна на системата и схемата на игра в зависимост от резултата.
Винаги точни и креативни статии!
Отговори 0 0