Най-значимите постижения от клубния футбол за Събота

Франк Лампард и Челси
 Англичанинът се превърна в първия мениджър, който печели 6 поредни двубоя във Висшата лига от както това бе постигнато от Алън Пардю през 2012 г. След победата над Кристъл‌ Палас 2:0 "сините" са втори във временното класиране с равни точки с Лестър Сити.

Джейми Варди отново е в режим “Парти”
 Снощи “лисиците” грабнаха очаквана победа над Арсенал (прогнозирана от 60,27% от потребителите във Феникс лигата), а Варди се разписа за пореден път. Според статистиката 45,5% от отправените удари на нападателя се превръщат в гол. Това значи, че Джйеми бележи с всеки втори удар.‌ След него са Пулишич (26,3%), Уилсън (26,3%), Ейбрахам (26,3%) Обамеянт (25,8%) и Агуеро (24,3%).

Меси достигна постижение на Роналдо
 Каталануците разгромиха с лекота Селта Виго, а както може да се очаква Лионел Меси отново бе във вихъра си. Аржентинецът вкара 3 гола за да запише своя 34 хет трик в Ла Лига. Той се превръща в едва втория футболист, който достига това. Първият е Кристиано Роналдо, а Лео най-вероятно ще се превърне в едноличен лидер в тази класация до края на кариерата си в Барселона.

Лева порази рекорд на Герд Мюлер
 Още един футболист, който се намира в страховита игрова форма през този сезон е Робрът Левандовски. Полякът допринесе с 2 попадения за победата над Борусия Дортмунд вчера и за запише общо 16 гола за 11 мача. По този начин, той счупи петдесет годишен рекорда на Герд Мюлер (15 гола в 11 двубоя).

Куртоа обръща съдбините си
 И не на последно място трябва да отбележим, че Тибо Куртоа, която често е критикуван за представянето си на вратата на‌‌‌ Реал Мадрид също постигна нещо значимо при победата с 4:0 над Ейбар от снощи. Той записа цели 518 минути без допуснат гол и по този начин задмина най-доброто постижение по този показател на своя конкурент между гредите Кейлор Навас. Предстои да разберем дали стражът ще успее да бие рекорда на Икер Касияс, който през сезон 2013/2014 успя да опази мрежата си “суха” в 951 поредни игрови минути.

Гласували: 6, рейтинг: 5.0