Новак препъна Барса, шампионите остават с една победа за сезона до момента

Отборът на Барселона продължава с неубедителните си игри като гост от началото на сезона. След като в мача на откриването "каталунците" загубиха от Атлетик Билбао, сега те стигнаха само до равенство 2:2 с друг тим, намиращ се в баския район - този на Осасуна.
Двубоят започна прекрасно за домакините. Те стигнаха до попадение едва 7 минути след началото, когато едно центриране в наказателното поле намери нападателя Роберто Торес непокрит и той с мощен шут от движение опъна мрежата зад Марк-Андре тер Щеген. Нелсон Семедо бе оставил без никаква опека офанзивния играч на Осасуна. Барса така и не можа да стигне до стопроцентово положение до почивката и след 45 минути игра таблото показваше резултат 1:0, въпреки че в продължението гостите имаха претенции за дузпа, подминати от главния съдия Хуан Мартинес Мунуера.
Втората част обаче започна доста вихрено за "каталунците". Юношата на Барса Атсу Фати, заменил безобразния Семедо, изравни в 51-вата минута. Друг кадър на "Ла Масия" Карлес Перес центрира и 16-годишният Фати прати топката неспасяемо във вратата на Осасуна. Това подейства добре на шампионите и те притиснаха своя съперник. Десетина минути по-късно обратът стана пълен. Друг играч, появил се като смяна - Артур, получи топката в наказателното поле, залъга двама съперници и вкара хубав гол за 2:1.
Домакините не се предадоха и потърсиха ново попадение във вратата на Барса, но не стигаха до успех. Така се стигна до 81-вата минута, в която Жерар Пике срещна топката с ръка в собственото си наказателно поле и това бе достатъчно за рефера да посочи бялата точка. Отново Роберто Торес застана зад топката и реализира за 2:2. До края повече голове не паднаха и последният съдийски сигнал раздели точките.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Ужасът "Валенсия": Собственик срещу фенове
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Бензема наказа Барселона след 11 минути (видео)
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Нападателите на елитните клубове в Европа
Футболистите скочиха на графика, искат повече почивка
Звездите, които отсвириха Реал Мадрид
Небесносиният голеадор на Виго
Реал Мадрид с нов драматичен обрат чрез Бензема (видео)
Преди 14 години Роналдиньо вкара последния си гол за Барселона и той бе истинско бижу (видео)
Обамеянг се разписа за пети път в последните три мача (видео)