Обзор на 32-рия кръг на Висша лига

С разцъфването на цветята, увеличаването на деня и пролетните слънчеви лъчи има и лоши новини. За феновете на футбола това е, че първенствата са към своя край. През уикенда се изигра 32-рия кръг от Висшата лига. В първия мач защитаващият титлата си Манчестър Сити победи без излишни усложнения Фулъм. Головете бяха дело на Серхио Агуеро и Бернардо Силва още през първата част. Саутхемтън направи поредна важна крачка към спасението, взимайки дербито на Южния бряг срещу Брайтън с 0:1 на "Амекс стейдиъм". Попадението бе дело на Пиер - Емил Хойберг. Бърнли не остана по-назад и победи с 2:0 сензацията на сезона Уулвърхемптън. Автогол на Конър Коуди през първата част и гол на Дуайт Макнийл през втората бяха достатъчни за "виненочервените". Кристъл Палас подпечата визата на Хъдърсфийлд за Чемпиъншип  след успех с 2:0. Лука Миливоевич и Патрик ван Аанхолт вкараха попаденията в края на срещата. Манчестър Юнайтед надделя трудно над Уотфорд с 2:1. Рашфорд и Марсиал дадоха спокойствие на "червените дяволи", което бе нарушено от гол на Дукуре в края на мача. Лестър продължи стабилизирането си при Брендан Роджърс и се наложи над Борнемут с 2:0. Опитните бойци Уес Морган и Джейми Варди бяха герои за "лисиците".

В неделя се изиграха двата най-драматични двубоя от кръга. Първо Челси отдалечи Кардиф на 5 точки от спасението след късен обрат с 2:1. Домакините от Уелс откриха чрез Виктор Камараса. Сесар Аспиликуета изравни от явна засада (може да прочетете повече за ситуацията в рубриката " Христо, VARни!"), а Рубен Лофтус-Чийк вкара победния гол в 91-та минута. В дербито на кръга Юрген Клоп спечели тактическото надлъгване с Маурисио Почетино, но не и без помощта на късмета. Силна първа част на Ливърпул им даде аванс от 1:0 с гол на Роберто Фирмино. Тотнъм заигра по-добре след почивката и изравни чрез Лукас Моура. Злощастен рикошет в крака на Тоби Алдервейрелд донесе успеха и водачеството на Ливърпул в класирането. Арсенал победи с 2:0 Нюкасъл и измести градския съперник Тотнъм от 3-тото място. Попаденията вкараха Аарън Рамзи и Александър Лаказет.

Днес и утре предстоят да се играят отложени мачове от Висшата лига.  Уотфорд приема Фулъм в опит да си върне 7-то място. За гостите мача е жизненоважен, тъй като при загуба те ще се присъединят към Хъдърсфийлд и ще изпаднат. Том Клевърли, Дерил Янмаат и Айзък Съксес са под въпрос за "стършелите". Алфи Моусън със сигурност пропуска мача за "Котиджърс", а треньорът им Скот Паркър до последно ще се надява Александър Митрович да играе. Уулвърхемптън и Манчестър Юнайтед се изправят един срещу друг на "Молиню". Нуно Еспирито Санто няма никакви кадрови проблеми и ще се опита да повтори успеха от преди няколко седмици за Купата. Валенсия, Байли, Алексис Санчес и Дармиан със сигурност отпадат от двубоя.

Утре вечер Челси приема Брайтън в опит да се намести в Топ 4. Домакините нямат кадрови проблеми, а за "чайките" под въпрос са Флорин Андоне и Паскал Грос. Манчестър Сити ще се опита да си върне първото място в домакинството срещу Кардиф. Агуеро, Компани и Бенжамен Менди са под въпрос за двубоя. За уелсците със сигурност отпадат Бамба, Патерсън и Ричардс. Тотнъм ще се опита да излезе от лошата серия от резултати в градското дерби срещу Кристъл Палас. Серж Орие, Ерик Дайър и Хари Уинкс са извън сметките на Почетино, а за гостите Мамаду Сако няма да играе.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0