Обзор на 32-рия кръг на Висша лига

С разцъфването на цветята, увеличаването на деня и пролетните слънчеви лъчи има и лоши новини. За феновете на футбола това е, че първенствата са към своя край. През уикенда се изигра 32-рия кръг от Висшата лига. В първия мач защитаващият титлата си Манчестър Сити победи без излишни усложнения Фулъм. Головете бяха дело на Серхио Агуеро и Бернардо Силва още през първата част. Саутхемтън направи поредна важна крачка към спасението, взимайки дербито на Южния бряг срещу Брайтън с 0:1 на "Амекс стейдиъм". Попадението бе дело на Пиер - Емил Хойберг. Бърнли не остана по-назад и победи с 2:0 сензацията на сезона Уулвърхемптън. Автогол на Конър Коуди през първата част и гол на Дуайт Макнийл през втората бяха достатъчни за "виненочервените". Кристъл Палас подпечата визата на Хъдърсфийлд за Чемпиъншип  след успех с 2:0. Лука Миливоевич и Патрик ван Аанхолт вкараха попаденията в края на срещата. Манчестър Юнайтед надделя трудно над Уотфорд с 2:1. Рашфорд и Марсиал дадоха спокойствие на "червените дяволи", което бе нарушено от гол на Дукуре в края на мача. Лестър продължи стабилизирането си при Брендан Роджърс и се наложи над Борнемут с 2:0. Опитните бойци Уес Морган и Джейми Варди бяха герои за "лисиците".

В неделя се изиграха двата най-драматични двубоя от кръга. Първо Челси отдалечи Кардиф на 5 точки от спасението след късен обрат с 2:1. Домакините от Уелс откриха чрез Виктор Камараса. Сесар Аспиликуета изравни от явна засада (може да прочетете повече за ситуацията в рубриката " Христо, VARни!"), а Рубен Лофтус-Чийк вкара победния гол в 91-та минута. В дербито на кръга Юрген Клоп спечели тактическото надлъгване с Маурисио Почетино, но не и без помощта на късмета. Силна първа част на Ливърпул им даде аванс от 1:0 с гол на Роберто Фирмино. Тотнъм заигра по-добре след почивката и изравни чрез Лукас Моура. Злощастен рикошет в крака на Тоби Алдервейрелд донесе успеха и водачеството на Ливърпул в класирането. Арсенал победи с 2:0 Нюкасъл и измести градския съперник Тотнъм от 3-тото място. Попаденията вкараха Аарън Рамзи и Александър Лаказет.

Днес и утре предстоят да се играят отложени мачове от Висшата лига.  Уотфорд приема Фулъм в опит да си върне 7-то място. За гостите мача е жизненоважен, тъй като при загуба те ще се присъединят към Хъдърсфийлд и ще изпаднат. Том Клевърли, Дерил Янмаат и Айзък Съксес са под въпрос за "стършелите". Алфи Моусън със сигурност пропуска мача за "Котиджърс", а треньорът им Скот Паркър до последно ще се надява Александър Митрович да играе. Уулвърхемптън и Манчестър Юнайтед се изправят един срещу друг на "Молиню". Нуно Еспирито Санто няма никакви кадрови проблеми и ще се опита да повтори успеха от преди няколко седмици за Купата. Валенсия, Байли, Алексис Санчес и Дармиан със сигурност отпадат от двубоя.

Утре вечер Челси приема Брайтън в опит да се намести в Топ 4. Домакините нямат кадрови проблеми, а за "чайките" под въпрос са Флорин Андоне и Паскал Грос. Манчестър Сити ще се опита да си върне първото място в домакинството срещу Кардиф. Агуеро, Компани и Бенжамен Менди са под въпрос за двубоя. За уелсците със сигурност отпадат Бамба, Патерсън и Ричардс. Тотнъм ще се опита да излезе от лошата серия от резултати в градското дерби срещу Кристъл Палас. Серж Орие, Ерик Дайър и Хари Уинкс са извън сметките на Почетино, а за гостите Мамаду Сако няма да играе.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Андреас Перейра вкара невероятен гол за Манчестър Юнайтед
Суперкомпютър определи новия шампион на Висшата лига
Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)