Обзор на срещите от сряда в Ла Лига

Ето, че измина още един ден с вълнуващ испански футбол. В следващите редове ще прочетете всичко най-интересно от  изигралите се срещи по терените на Ла Лига:

Атлетик Билбао постигна драматичен успех с 3:2 срещу Леванте.

Мачът започна много силно за Билбао, като още в 5-ата минута, излязоха напред в резултата. Иниго Кордоба изведе Юри Берчиче, който  след мощен удар с левия крак, разстреля вратаря на гостите. "Лъвовете" продължиха да доминират и в 27-ата минута промениха резултата на 2:0. Кордоба върна топката към Иняки Уилямс, нападателят стреля и след двоен рикошет, Айтор  Фернандес си вкара автогол. В 39-ата минута гол на Леванте беше отменен заради нарушение срещу вратаря. Така двата състава се оттеглиха на почивката при резултат 2:0.

Втората част започна по-добре за Леванте. В 51-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Рожер, който хладнокръвно прати вратаря в другия ъгъл и намали резултата до 2:1. Така се стигна до 89-ата минута, в която "жабите" след изпълнение на корнер стигнаха до изравнителен гол. Хосе Кампания центрира топката на близката греда, където Ерик Кабако се извиси над останалите и сглава вкара топката във вратата.

Това обаче, не бе всичко в срещата. Две минути след гола на Леванте, футболист на домакините бе застъпен в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Икер Мунияин, който с безпощаден удар под напречната греда, оформи крайния резултат 3:2.

Ейбар победи Райо Валекано с 2:1

Срещата започна отворено, като не липсваха положенияи пред  двете врати, но гол така и не падаше. В 39-ата минута топката стигна до Кике, който отправи удар, но стражът на гостите отрази. В ответната атака гостите стигнаха до гол чрез Хосе Посо.

На почивката Хосе Луис Мендилибар извърши двойна смяна, което повлия на играта на Ейбар. Домакините натиснаха своя съперник и логично стигнаха до изравнителен гол в 63-ата минута.  Марк Кардона продължи центрирана топка към непокрития Чарлез, който от непосредствена близост, отбеляза с глава. Девет минути по-късно, обратът беше на лице. Влезлият на почивката Педро Леон, овладя извеждащ пас зад отбраната, навлезе в наказателното поле и промуши топката между краката на Столе Димитриевски.

Резултатът до края на срещата не се промени и Ейбар спечели с 2:1.

Битката на последните – Селта и Уеска завършиха 3:3

Първи в 14-ата минута поведоха играчите на Селта Виго. Яго Аспас върна топката към точката за изпълнение на дузпа,откъдето Брийс Мендес прати топката във вратата на Уеска. До края на полувремето друг гол не падна.

През втората част резултатът стана 0:2. В 57-ата минута Аспас достигна до рикоширала топка и с левия крак прати кълбото в мрежата на Роберто Сантамария.

Шест минути по-късно, влезлият като резерва Енрик Гайего намали резултата до 1:2 след  хубав страничен удар. В 71-ата минута резултатът беше изравнен. Есекиел Авила овладя центрирана топка от Мойсес Гомес, завъртя се и с прецизен удар я прати под плонжа на вратаря. Пълният обрат  за Уеска стана факт в 73-ата минута. Хорхе Пулидо се възползва от недоброто изчистване и от близко разстояние вкара топката за 3:2.

Джонатан Калери оформи крайния резултат в 86-ата минута.

Валенсия надигра Реал Мадрид с 2:1

Сблъсъкът започна равностойно, като чисти положения липсваха и пред двете врати. Така се стигна до 35-ата минута, в която  Валенсия с първия си точен удар, излезе напред в резултата. Гонсало Гуедеш получи топката в наказателното поле и с мощен шут я прати в долния ляв ъгъл на вратата. Така и завърши първата част - с гол аванс за "прилепите".

В началото на второто полувреме Зинедин Зидан направи двойна смяна с цел освежаване на атаката. Това обаче, не доведе до желания ефект, тъй като гол така и не падаше. Стигаме до 83-ата минута, в която валенсианци стигнаха до второ попадение след изпълнение на корнер. Даниел Парехо центрира  топката на втора греда, където Есекиел Гарай се извиси над всички и отбеляза за 2:0.

Почетно попадение за "кралския" клуб в края на срещата отбеляза Карим Бензема.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Ужасът "Валенсия": Собственик срещу фенове
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Бензема наказа Барселона след 11 минути (видео)
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Нападателите на елитните клубове в Европа
Футболистите скочиха на графика, искат повече почивка
Звездите, които отсвириха Реал Мадрид
Небесносиният голеадор на Виго
Реал Мадрид с нов драматичен обрат чрез Бензема (видео)
Преди 14 години Роналдиньо вкара последния си гол за Барселона и той бе истинско бижу (видео)
Обамеянг се разписа за пети път в последните три мача (видео)