Погроми край Босфора: Галатасарай превзе Истанбул и е шампион на Турция

В най-разгорещеното дерби от пролетния дял в турската Супер Лиг отборът на Галатасарай воден от Фатих Терим „Императора“ пречупи претендентът за първи триумф Истанбул Башаксехир с 2:1 и кръг преди края на сезона изкопчи титлата от ръцете на съгражданите си. Двата отбора влязоха в мача с идентични показатели – 19 победи в 33 мача и по 66 точки 2 кръга преди края на първенстовто.

След откриващия гол на гостите, дело на Риад Байч в 17-ата минута, мачът предложи ревностни схватки както на терена, така и край тъчлинията. Резервният вратар на „Джим Бом“ Исмаил Чипе изблъска нападателя на Башаксехир Емануел Адебайор обратно към скамейката, а секунди по-късно и двата щаба вече разтърваваха футболисти и треньори. Гръмките привърженици на Галатасарай пък съвсем не останаха безразлични на разиграващите се пред тях сцени. Секунди след отпразнувания гол на гостите запалянковците изляха градушка от хвърлени пластмасови чаши и други предмети. Играта на напрежение между играчи и фенове продължи чак до началото на второто полувреме, когато Софиан Фегули заслужено изравни с майсторска задна ножица от близко разстояние. Не минаха повече от 10 минути и жълто-червените вече водеха с 2:1 след гол на Хенри Ониекуру, а до края удържаха аванса си.

Така воденият от Терим истанбулски гранд завоюва 22-и трофей кръг преди края. По този начин дори и Галататасарай да загуби последния си мач със Сиваспор, а Истанбул Башаксехир да надделее над Аланиаспор, титлата няма да смени притежателя си, тъй като първо се гледат директните двубои между отбори с равен точков актив. Преди малко повече от месец гостите дори имаха двуцифрен аванс пред Галатасарай в таблицата, но със серия от 2 точки в 4 мача Адебайор, Робиньо, Гаел Клиши, Демба Ба, Сердар Тасчи и отбора им се изравниха с „Джим Бом“, а със загубата днес отборът с прозвището „турунджулар“ изпадна до втори в крайното подреждане.

Гласували: 3, рейтинг: 4.0

Кой е Каики: новият бразилец, по когото грандовете луднаха
Колумбийски клуб игра със 7 души заради Ковид, ето какво се случи (видео)
Цели 10 клуба от Чемпиъншип получиха трансферно ембарго
Кандидати за медали, които се провалиха преди година
Дузпата, заради която съдия бе осъден на 15 месеца затвор (видео)
"Уволниха" треньор за 1 април, той напусна наистина
Рекордна печалба от 1 247 177 лв в казино секцията на efbet
Бразилска самозабрава: Ще преименуват ли “Маракана” на “Рей ‘Краля’ Пеле”?
Всички попадения от историческото равенство 7:7 (видео)
50 000 лв. награден фонд за efbet Лига
Бразилия въвежда революционни правила за треньорите
Смях: ето какво става, ако футбол и голф си разменят коментаторите
Дадоха жълт картон на преводач в японската лига за ругатните на мениджъра
Бившият национал Калоян Караджинов и съотборниците му подгониха рефер (видео)
Голът на годината бе отбелязан в... Серия "Б"
Бивш швейцарски национал ще става часовникар
Цирк в Бразилия - два пъти прекъсваха мач за купата, съзряха саботаж
1 минута от най-изящния футбол който ще видите днес (видео)