Радост за Лампард и Дарби в луд мач с шест гола, два червени картона, дузпа и много драма

Отборът на Дарби Каунти стигна до финала на плейофите за влизане в Премиър лийг след като успя да навакса пасив от 0:1 след първия мач срещу Лийдс Юнайтед и след победа във втория мач с 4:2 и общ резултат 4:3 се класира за финала на „Уембли“ срещу Астън Вила на 27 май.

Въпреки, че имаха преднина от първия мач Лийдс започна по – добре и по – агресивно мача от своя съперник. Независимо от това, при една изритана от вратаря Кел Рус топка, последва неразбирателство между защитниците и Кико Касия, при което последният не успя да изчисти добре топката и я предостави на Хари Уилсън, който обаче в опита си да прехвърли излезлият напред страж на домакините, прехвърли и вратата. В следващите минути Юнайтед продължиха с по – добрата си игра и логичното се случи в 24 минута. При едно наглед лошо центриране от фаул топката прелетя над всички в наказателното поле, отби се в левия стълб на вратата и след това Стюарт Далас се оказа най – съобразителен и успя да я вкара в мрежата за 1:0. След половин час игра Лийдс можеха да удвоят преднината си, когато след удар на Матеуш Клих извън наказателното поле рикошира в тялото на Ричард Кеог и срещна сглобката на вратата. В самия край на полувремето Дарби изравни след изключителна грешка в защитата на Лийдс. Кико Касия и Лиъм Купър показаха тотална липса на разбирателство и позволиха на Джак Мериът да излезе на празна врата и да изравни.

Второто полувреме започна както завърши първото, с гол за Дарби. В 46 минута „Овните“ показаха образцова комбинация, при която Хари Уилсън изведе Мейсън Маунт, а той с хубав прехвърлящ удар изравни общият резултат в двубоя. Само три минути по - късно Маунт отново имаше шанс да отбележи, но този път стражът на домакините се намеси добре и изби удара на „осмицата“ на Дарби. В 58 минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за задържане на Лиъм Купър срещу Мейсън Бенет. Зад топката застана Хари Уилсън и той не сбърка – 1:3. Преднината на Дарби в общият резултат се задържа само четири минути. При една атака отляво, Стюарт Далас се измъкна от двама защитници и стреля в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Кел Рус, като не му остави никакъв шанс за реакция. При попадението, обаче останаха съмнения за засада на Далас. В 78 минута Гаетано Берарди от Лийдс бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение в средата на терена. Численото неравенство веднага си пролича и в 84 минута Хари Уилсън бе изведен в добра позиция в наказателното поле, но удара му срещна гредата. Все пак само две минути по – късно преднината на Дарби набъбна на 2:4, след като Мериът се оказа очи в очи с Касия, който легна в краката му, но нападателят хладнокръвно копна топката над испанския вратар. В последната минута на редовното време Кел Рус направи забележително двойно спасяване, с което запази преднината на своя тим. В първата минута на добавеното време Скот Малоун допусна грешка пред своето наказателно поле и беше принуден да направи нарушение, което му донесе втори жълт картон и така численото равенство беше възстановено. От последвалия фаул Айзая Браун стреля над вратата.

Така в първия си сезон като старши треньор Франк Лампард изведе Дарби Каунти до мач за класиране в Премиър Лийг. Там „Овните“ ще срещнат отбора на Астън Вила, който надигра с дузпи тимът на Уест Бромич Алибиън. Мачът ще се играе на 27 май на митичния „Уембли“.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Това ли е най-бижетурския автогол, който сме виждали? (видео)
Това ли е най-слабата вратарка на всички времена? (видео)
Кой е Каики: новият бразилец, по когото грандовете луднаха
Колумбийски клуб игра със 7 души заради Ковид, ето какво се случи (видео)
Цели 10 клуба от Чемпиъншип получиха трансферно ембарго
Кандидати за медали, които се провалиха преди година
Дузпата, заради която съдия бе осъден на 15 месеца затвор (видео)
"Уволниха" треньор за 1 април, той напусна наистина
Рекордна печалба от 1 247 177 лв в казино секцията на efbet
Бразилска самозабрава: Ще преименуват ли “Маракана” на “Рей ‘Краля’ Пеле”?
Всички попадения от историческото равенство 7:7 (видео)
50 000 лв. награден фонд за efbet Лига
Бразилия въвежда революционни правила за треньорите
Смях: ето какво става, ако футбол и голф си разменят коментаторите
Дадоха жълт картон на преводач в японската лига за ругатните на мениджъра
Бившият национал Калоян Караджинов и съотборниците му подгониха рефер (видео)
Голът на годината бе отбелязан в... Серия "Б"
Бивш швейцарски национал ще става часовникар
Цирк в Бразилия - два пъти прекъсваха мач за купата, съзряха саботаж
1 минута от най-изящния футбол който ще видите днес (видео)