Радост за Лампард и Дарби в луд мач с шест гола, два червени картона, дузпа и много драма

Отборът на Дарби Каунти стигна до финала на плейофите за влизане в Премиър лийг след като успя да навакса пасив от 0:1 след първия мач срещу Лийдс Юнайтед и след победа във втория мач с 4:2 и общ резултат 4:3 се класира за финала на „Уембли“ срещу Астън Вила на 27 май.

Въпреки, че имаха преднина от първия мач Лийдс започна по – добре и по – агресивно мача от своя съперник. Независимо от това, при една изритана от вратаря Кел Рус топка, последва неразбирателство между защитниците и Кико Касия, при което последният не успя да изчисти добре топката и я предостави на Хари Уилсън, който обаче в опита си да прехвърли излезлият напред страж на домакините, прехвърли и вратата. В следващите минути Юнайтед продължиха с по – добрата си игра и логичното се случи в 24 минута. При едно наглед лошо центриране от фаул топката прелетя над всички в наказателното поле, отби се в левия стълб на вратата и след това Стюарт Далас се оказа най – съобразителен и успя да я вкара в мрежата за 1:0. След половин час игра Лийдс можеха да удвоят преднината си, когато след удар на Матеуш Клих извън наказателното поле рикошира в тялото на Ричард Кеог и срещна сглобката на вратата. В самия край на полувремето Дарби изравни след изключителна грешка в защитата на Лийдс. Кико Касия и Лиъм Купър показаха тотална липса на разбирателство и позволиха на Джак Мериът да излезе на празна врата и да изравни.

Второто полувреме започна както завърши първото, с гол за Дарби. В 46 минута „Овните“ показаха образцова комбинация, при която Хари Уилсън изведе Мейсън Маунт, а той с хубав прехвърлящ удар изравни общият резултат в двубоя. Само три минути по - късно Маунт отново имаше шанс да отбележи, но този път стражът на домакините се намеси добре и изби удара на „осмицата“ на Дарби. В 58 минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за задържане на Лиъм Купър срещу Мейсън Бенет. Зад топката застана Хари Уилсън и той не сбърка – 1:3. Преднината на Дарби в общият резултат се задържа само четири минути. При една атака отляво, Стюарт Далас се измъкна от двама защитници и стреля в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Кел Рус, като не му остави никакъв шанс за реакция. При попадението, обаче останаха съмнения за засада на Далас. В 78 минута Гаетано Берарди от Лийдс бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение в средата на терена. Численото неравенство веднага си пролича и в 84 минута Хари Уилсън бе изведен в добра позиция в наказателното поле, но удара му срещна гредата. Все пак само две минути по – късно преднината на Дарби набъбна на 2:4, след като Мериът се оказа очи в очи с Касия, който легна в краката му, но нападателят хладнокръвно копна топката над испанския вратар. В последната минута на редовното време Кел Рус направи забележително двойно спасяване, с което запази преднината на своя тим. В първата минута на добавеното време Скот Малоун допусна грешка пред своето наказателно поле и беше принуден да направи нарушение, което му донесе втори жълт картон и така численото равенство беше възстановено. От последвалия фаул Айзая Браун стреля над вратата.

Така в първия си сезон като старши треньор Франк Лампард изведе Дарби Каунти до мач за класиране в Премиър Лийг. Там „Овните“ ще срещнат отбора на Астън Вила, който надигра с дузпи тимът на Уест Бромич Алибиън. Мачът ще се играе на 27 май на митичния „Уембли“.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)