Революция: Жена дебютира като мениджър на норвежки футболен отбор

Преди месец юни дама на име Ренате Блиндхайм влезе в историята, като се превърна в първата жена, наета за да менажира мъжки футболен отбор в Норвегия. Клубът, за който иде реч, е полу-професионалният Сотра и се подвизава във Втора дивизия (третото ниво на норвежкия футбол).

Този уикенд (11.07) Сотра изигра първия си мач от първенството - гостуване на Фрам Ларвик, който бе и официален дебют за Ренате, едва на 26 години.

Veldig klar for seriestart ☀️

A post shared by Renate Køppen Blindheim (@renatekoppen) on

Отборът ѝ е един от фаворитите за изпадане и започна с шест нови играчи в титулярните единадесет. Още в първите пет минути Фрам поведоха в резултата, но след почивката Сотра достигна до пълен обрат с два гола за две минути. До края на мача те вкараха трети, а Фрам върнаха един гол за да оформят крайното 2:3, което значи, че Ренате Блиндхайм  започна своята кариера начело на Сотра СК с победа.