Шалке спечели Рурското дерби

Шалке 04 спечели гостуването на Борусия Дортмунд с 4:2 в мач от 31-вия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" откриха резултата в 14-ата минута, когато Марио Гьотце изведе домакините напред. В 18-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Шалке и Даниел Калигури не сгреши от бялата точка. В 28-ата минута Салиф Сане направи 2:1 и този резултат се запази до почивката.

В 60-ата минута Марко Ройс получи директен червен картон и Борусия остана с 10 души. Малко след това Калигури покачи резултата на 3:1. В 66-ата минута домакините останаха с 9 души, след като Мариус Волф също беше изгонен.

В 84-ата минута Аксел Витсел намали на 3:2, но в 86-ата Бреел Емболо оформи крайното 4:2.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 0, рейтинг: 0

И отговорът на Левандовски срещу Дортмунд (видео)
Наказателната акция на Холанд срещу Байерн (видео)