Скандален мач в Португалия прекатен при 0:7

Последният кръг на португалското първенство ще бъде запомнен със скандалната среща между Беленензеш и Бенфика. Мачът не завършва, а бива прекратен при резултат 0:7 за Бенфика в началото на второто полувремен. Но как се стига до тук?

В отбора на Беленензеш 17 играчи са с положителен тест за Covid-19 ден преди мача. От тях заразените футболисти са 14, плюс старши треньора Филипе Кандидо. Това налага отборът да излезе в срещата с Бенфика само с 9 човека. Резервният вратар Жоао Монтейро дори излиза като полеви играч.

Срещата не започва особено добре, след като защитник на домакините си отбелязва автогол още в 25-тата секунда. Бенфика, въпреки че повеждат рано в резултата, а и са с двама души повече, не намалят темпото и до края на първото полувреме резултатът набъбва до 0:7. След почивката от съблекалнята на Беленензеш излизат само 7 играча. В Португалия това е и минималният брой футболисти от един отбор, при който една среща може да се играе. Веднага след началото на второто полувреме, футболист на домакините се свлича контузен на терена и се налага да напусне. Съдията прекъсва на минутата срещата, която ще бъде помнена още дълго време.

А от публиката, дошла на стадиона, се чуват множество нецензурни думи в посока Футболния съюз на Португалия, позволил двубоят да започне, дори при тази тежка здравна ситуация в отбора на Беленензеш. Заради скандиранията на феновете пък домакините ще бъде сурово глобени.

Гласували: 1, рейтинг: 4.0

Анди Керъл вкара два кандидата за "Гол на сезона", отмениха и двата (видео)
Треньорът на Порто пусна сина си в края на мача, той вкара победния гол (видео)
Най-възрастният футболист в света има нов отбор
Гласувайте за Гол на Годината (видео)
Рубен Аморим - поредната перла от новото поколение млади треньори
Футболистът, който разлюби футбола
Роял Юнион Сент-Жилоас: възкръсналият белгийски хегемон
Стремглавото падение на Легия (Варшава) – от действащ шампион до борещ се за оцеляване
Защитата на Уест Бром поднесе Коледен подарък на нападател в нужда (видео)
Серхио Рамос бе изгонен във втория си мач в Лига 1 (видео)