Суарес си има последователи: Халф на Борнемут е обвинен в хапане на противник

Над месец след срещата от Чемпиъншип между Шефийлд Уензди и Борнемут, колумбийският полузащитник на гостите Джеферсън Лерма бе обвинен, че е ухапал свой противник. Инцидентът се е случил в 83-ата минута на двубоя, който се игра на 3 ноември на стадион "Хилзбъро" и завърши при резултат 1:0 в полза на "кукумявките".

В становището на ФА се казва: "Играчът на АФК Борнемут Джеферсън Лерма бе обвинен в нарушаване на правило номер Е3. Подозира се, че полузащитникът е извършил акт на насилие, като е ухапал играч на Шефийлд Уензди в 83-ата минута на двубоя от Чемпиъншип, изиграл се във вторник, 3 ноември 2020г."

"Очаква се от Лерма да отговори на обвиненията до четвъртък, 24 декември 2020г."

От ръководството на Борнемут обявиха, че техният футболист тотално отхвърля тези обвинения и ще сътрудничи на разследването на ФА, за да се достигне до истината. Освен това, "черешките" напълно подкрепят своя играч, който желае да се състои изслушване, на което той да изложи своята гледна точка.

Ако вината не Лерма се докаже, той може да отнесе сериозно наказание. Случаят не е безпрецедентен, тъй като нападателят на Ливърпул Луис Суарес бе отстранен за 10 мача, след като ухапа Бранислав Иванович от Челси през 2013г. Оказва се, че уругваецът има доста фенове измежду професионалните играчи в Англия. Брадли Джонсън от Дарби Каунти бе наказан за 4 мача, след като също ухапа Джо Алан от Стоук Сити през 2018г., докато вратарят на Бъртън Албиън Кийрън О'Хара отнесе 6 мача наказание за същото провинение по-рано през тази година.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Легендарен колумбиец отвратен от уговорения мач (видео)
BREAKING: Фред уцели вратата за 1:0 и стартира ерата "Рангник" (видео)
Странният гол за 3:2, който донесе победата на Уест Хям над Челси