Тотнъм откри новото си бижу с победа, която го върна на третото място

Тотнъм дебютира на новия си стадион “Тотнъм Хотспърс Стейдиъм” с победа 2:0 в лондонско дерби срещу Кристъл Палас. Головете отбелязаха Хюн Мин Сон и Кристиан Ериксен. Със солидна игра и доминация “шпорите” успяха да наложат волята си. Първото полувреме беше много нервно за играчите на Моурисио Почетино. Te владееха топката, имаха пълно превъзходство, но не успяваха да направят нищо по-сериозно пред вратата на гостите. Футболистите на Рой Ходжсън бяха излезли в дефанзивна тактика и чакаха своя шанс на контраатака. Феновете на Тотнъм създадоха невероятна атмосфера и превърнаха мача в един своеобразен празник.

В 17-ата минута дойде и най-опасното положение за Тотнъм, вратарят на Палас парира удар на Ериксен, а след това изпревари и Сон. До края на полувремето късмета си изпробваха Хари Кейн и Сон, но не намериха целта.

Втората част започна с тотална доминация на Хотспърс. И така се стигна до 55-ата минута, когато Хюн Мин се разходи между защитниците на “орлите”, стреля от границата на наказателното поле, а шутът му рикошира в Миливоевич, а след това се озова в мрежата на Гуанита. Играчите на Почетино се успокоиха след гола и започнаха да играят освободено. В 80-ата минута Хари Кейн се отскубна от защитата на Палас, но беше блокиран от Макартър. Топката все пак попадна в Ериксен и той реши мача с точен удар. До края Кристъл Палас създаде три много чисти положения, но Ван Анхолд, Бентеке и Заха изпуснаха.

Така Тотнъм спечелиха след пет поредни мача без победа. Върнаха си третото място и завързаха още повече интригата за четворката.

В следващия си мач “шпорите” отново са домакини и посрещат изпадналия Хъдърсфийлд.

Кристъл Палас има тежко гостуване на Нюкасъл в поредния кръг на английския шампионат.

Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)