Тотнъм откри новото си бижу с победа, която го върна на третото място

Тотнъм дебютира на новия си стадион “Тотнъм Хотспърс Стейдиъм” с победа 2:0 в лондонско дерби срещу Кристъл Палас. Головете отбелязаха Хюн Мин Сон и Кристиан Ериксен. Със солидна игра и доминация “шпорите” успяха да наложат волята си. Първото полувреме беше много нервно за играчите на Моурисио Почетино. Te владееха топката, имаха пълно превъзходство, но не успяваха да направят нищо по-сериозно пред вратата на гостите. Футболистите на Рой Ходжсън бяха излезли в дефанзивна тактика и чакаха своя шанс на контраатака. Феновете на Тотнъм създадоха невероятна атмосфера и превърнаха мача в един своеобразен празник.

В 17-ата минута дойде и най-опасното положение за Тотнъм, вратарят на Палас парира удар на Ериксен, а след това изпревари и Сон. До края на полувремето късмета си изпробваха Хари Кейн и Сон, но не намериха целта.

Втората част започна с тотална доминация на Хотспърс. И така се стигна до 55-ата минута, когато Хюн Мин се разходи между защитниците на “орлите”, стреля от границата на наказателното поле, а шутът му рикошира в Миливоевич, а след това се озова в мрежата на Гуанита. Играчите на Почетино се успокоиха след гола и започнаха да играят освободено. В 80-ата минута Хари Кейн се отскубна от защитата на Палас, но беше блокиран от Макартър. Топката все пак попадна в Ериксен и той реши мача с точен удар. До края Кристъл Палас създаде три много чисти положения, но Ван Анхолд, Бентеке и Заха изпуснаха.

Така Тотнъм спечелиха след пет поредни мача без победа. Върнаха си третото място и завързаха още повече интригата за четворката.

В следващия си мач “шпорите” отново са домакини и посрещат изпадналия Хъдърсфийлд.

Кристъл Палас има тежко гостуване на Нюкасъл в поредния кръг на английския шампионат.