ЦСКА спечели битката за Москва

ЦСКА Москва спечели дербито срещу Спартак Москва с 2:0 в двубой от 22-рия кръг на руската Премиер лига. Двубоят започна равностойно, като двата тима си размениха по няколко удара. На два пъти през първата част Спартак беше близо до отбелязването на гол. В 27-ата минута Лоренцо Мелгарехо центрира в наказателното поле, но Зе Луиш не успя да уцели топката пред празната врата. В 36-ата Мелгарехо излезе сам срещу Игор Акинфеев, но ударът му попадна в стража на "армейците".

В самото начало на втората част Арнор Сигурдсон се възползва от неразбирателство между Самуел Жиго и Александър Селихов и откри резултата. В 56-ата минута Марио Фернандес напредна по десния фланг и асистира на Сигурдсон за 2:0. В 68-ата минута исландецът беше близо до хеттрик, но ударът му беше спасен от Селихов. Олег Кононов реагира на изоставането и извърши двойна смяна, пускайки в игра Георгий Мелкадзе и Аляз Гулиев. Въпреки това "червено-белите" не успяха да застрашат сериозно вратата на Игор Акинфеев.

С победата в дербито ЦСКА вече има 40 точки и се изкачи на третото място. Спартак е пети с 36 точки.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Бивш вундеркинд на Реал Мадрид банкрутира
Когато Господ дръпне шалтера на мача (видео)
Ето кои са 11-те номинации за най-красив гол на годината (видео)
На този ден преди 10 години Луис Суарес захапа първата си жертва (видео)
Шотландецът, който отказваше да остарее
Южноафрикански клуб привлече... Рой Кийн!
"Чичаците", които изумяват от началото на сезона
Лудостта в Ередивизи продължава: Алкмаар изпусна победата за четвърти пореден път
10 години от 10:0