Уейн Руни с нов гол и "ДС Юнайтед" е на върха в Източната Конференция

В мач от Мейджър Лийг Сокър между "Ню Ингланд Революшън" и "ДС Юнайтед" игран на стадион "Джилет" завърши при равенство 1:1. Уейн Руни отново носи много важна точка в последната минута на двубоя, за гостите от Вашингтон, с гол от дузпа.

Първото полувреме започна много монотонно и за двата отбора като не се стигна до никакви шансове за застрашаване на една от двете врати. "ДС Юнайтед" получи правото да изпълни свободен удар в добавеното време на първата част. Уейн Руни центрира перфектно към централния защитник Фредерик Бриян, който нанесе слаб удар към вратата на домакините и резултата на почивката остана 0:0.

Във вторите 45 минути на мача, домакините започнаха уверено и две минути по-късно се наложи добра намеса от вратаря Бил Хамид. В 56-ата минута отново бившия капитан на "Манчестър Юнайтед" бе в центъра на събитията. Руни бе изведен страхотно и излезна очи в очи със стража Мат Търнар, който фаулира грубо нападателя и бе изгонен с директен червен картон. Така домакините останаха с десет човека на терена. От последвалото нарушение Уейн Руни стреля точно, но резервата Брад Найтън се справи прекрасно с първото си докосване в мача. Въпреки че "Ню Ингланд Революшън" бе с намален състав, домакините успяха първи да открият резултата в 61-вата минута след гол на Жуан Агудело. Това бе негов трети гол от началото на сезона. Гостите постепенно затвориха своя противник в собствената си половина. При една от последните атаки в мача, след игра с ръка в наказателното поле на домакините, се наложи намеса на системата ВАР. Бе отсъдена дузпа и зад топката застана голмайстора на гостите - Уейн Руни. Силният удар на капитана се превърна в осмото му попадение в първенството и така двубоя завърши при резултат 1:1.

По този начин "ДС Юнайтед" оглавява  Източната Конференция с 25 точки, докато "Ню Ингланд Революшън" е едва на 11 място с 13 точки.

Гласували: 8, рейтинг: 5.0

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)