Вихрен стъпи на криво срещу Септември (Симитли)

Двубоят от 9-тия кръг на Югозападната Трета лига между съставите на Вихрен (Сандански) и Септември (Симитли), изигран на градския стадион в Сандански, завърши при резултат 1:1. Двата тима имаха перфектно време за футбол, като предварителните предпоставки за сериозен и здрав сблъсък между втория и четвъртия в дивизията бяха частично оправдани. Отборите влязоха в този двубой след като в предишния кръг успяха да спечелят свойте мачове с по 1:0. Вихрен победи като гост Оборище (Панагюрище), а съставът от Симитли би Чавдар (Етрополе).

За домакините в титулярната единайсеторка излязоха Симеон Симеонов, Димитър Калчев, Даниел Христов, Валери Георгиев (капитан), Иван Лазаров, Иван Чалъков, Даниел Златков, Никола Георгиев, Александър Якимов, Милен Златков и Атанас Чепилов.

В първите минути на мача преобладаваха повече твърдите единоборства и борбата в центъра на терена. Първото положение бе за гостите след като далечен удар бе отразен от Симеонов в корнер, след който не последва нищо сериозно. В 18-ата минута игра с ръка на бранител на Септември бе подмината от съдийската бригада от София.

В 22-ата минута добър удар на Калчев за Вихрен бе отбит в корнер, а при последвалата контра-атака изстрелът на нападателя на гостите от чиста позиция отиде високо над вратата.
В 31-ата минута Даниел Златков получи първия жълт картон в мача, а в следващата атака санданчани получиха дузпа, която бе реализирана от капитана Валери Георгиев.
Това попадение подейства въздействащо на гостите и те пропуснаха удобно положение, като изстрел от 5 метра попадна право във вратаря на Вихрен.

В 40-ата минута Иван Лазаров опита хубав удар от границата на наказателното поле, но той бе отразен от младия вратар на Септември. Секунди преди края на първата част напрежението ескалира като резервната скамейка на гостите нахлу на полето и влезе в конфронтация с домакинските привърженици.

В 50-ата минута бившият футболист на Вихрен Иванов изравни резултата след удар с глава. След гола играта се изнерви и положенията пред двете врати зачестиха, като отборът на Септември бе по-настоятелен, но в последните десетина минути по-активният отбор бе Вихрен, окрилен от привържениците си, но все пак до ново попадение не се стигна.

За съжаление двубоят бе опорочен от скандалните и меко казано неадекватни отсъждания на главния арбитър Георги Николов, като ръководството на Вихрен има всички основания да подаде оплакване срещу съдийството. Освен това трябва да се спомене, че през цялата втора част щабът на отбора на Септември (Симитли) провокираше домакинската публика, която им отвръщаше с ругатни. Така двата отбора на челните позиции в Югозападната Трета лига си разделиха по една точка и продължават да преследват целите си. В следващия кръг Вихрен ще гостува на Беласица (Петрич) на стадион "Цар Самуил" в първото за първенството издание на най-лютото дерби на Югозападна България.

Гласували: 5, рейтинг: 5.0

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)