Зенит запази лидерството в Русия след успех над Оренбург

Отборът на Зенит спечели домакинството си срещу Оренбург с 3:1 в мач от 21-вия кръг на руската Премиер лига. Александър Сутормин даде аванс на гостите в 38-ата минута след като получи хубав пас от Сергей Терехов и прати топката в мрежата на Андрей Луньов. Възпитаниците на Сергей Семак обаче бързо се върнаха в срещата в началото на втората част. В 48-ата минута Юрий Жирков проби отляво и асистира на Сардар Азмун, който възстанови равенството. В 82-ата минута Ярослав Ракийкий изведе Зенит напред в резултата, след като се разписа от пряк свободен удар. В 88-та минута Азмун се възползва от грешка в отбраната на гостите и подпечата победата на петербуржци.

Така Зенит продължав да е начело в шампионата с актив от 44 точки, докато Оренбург има 26 и се намира на десета позиция.

Гласували: 3, рейтинг: 3.7

Бивш национал на САЩ заменен от дете
Поредно признание за Душан Тадич
2. Бундеслига си има своят Робърт Левандовски: Симон Тероде
Румънски играч на име Роналдо вкара два кандидата за "Гол на сезона" за две минути (видео)