Зрелищно 2:2 в дербито между Арсенал и Тотнъм

Арсенал и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в първото за сезона дерби на Северен Лондон. Тотнъм могат да съжаляват за изпуснатата победа, защото водеха с 2:0, но допуснаха съперникът им да изравни. От друга страна „топчиите“ също изпуснаха няколко изгодни положения и също можеха да си тръгнат с пълния комплект точки.

Артилеристите започнаха по – уверено и бяха по – активният тим в началните минути, но първият гол в двубоя падна в тяхната врата. Хари Кейн се пребори с двама играчи на Арсенал за една висока топка в центъра на терена, след което Сон надигра Давид Луиз и пусна хубав пас към Ламела, който стреля по земя, като първоначално Лено успя да се намеси, но не достатъчно убедително и Кристиан Ериксен от близо откри резултата. Голът сякаш даде криле на „шпорите“ и те започнаха да налагат своя превес, като на няколко пъти обстрелваха вратата на Лено, но германецът се намесваше авторитетно, особено след един добър далечен удар на Сон. Постепенно „топчиите“ изнесоха играта по – напред, но трудно достигаха до чисти голови положения. Въпреки това отново Лено трябваше да се намесва след малко повече от половин час игра след силен удар на Хари Кейн. В 38-ата минута Ериксен опита късмета си от пряк свободен удар от около 25 метра, но отново Лено спаси. При последвалото разбъркване в наказателното поле Джака фаулира Сон, а реферът Мартин Аткинсън не се поколеба и посочи бялата точка. Хари Кейн се нагърби с изпълнението и не сбърка – 2:0. В края на полувремето най – после се наложи и Уго Лорис да се намесва качествено след удар на Никола Пепе от близко разстояние. В добавеното време Лаказет майсторски елиминира двама бранители на Тотнъм в наказателното поле, след пас на Пепе и с хубав удар намали преднината на „белите“ на само един гол.

Седем минути след подновяването на играта добра комбинация на Ламела и Сон в противниковото наказателно поле завърши с удар на втория, рикоширал в крака на Джака и затруднил сериозно Лено, но все пак германецът се намеси успешно и в този случай. Само няколко минути след това дойде и най – чистото положение за второто полувреме. То бе пред вратата на гостите. Мейтлънд–Найлс центрира към Торейра, той отклони за Гендузи, който стреля в обратния ъгъл на Лорис, но капитанът на „шпорите“ с чудесна намеса изби в корнер. От последвалия ъглов удар Лаказет отклони на първата греда, но Колашинац се размина с топката за малко и пропусна да изравни. Отново Хари Кейн бе в центъра на събитията, когато излезе в чиста позиция и стреля силно в десния страничен стълб на вратата на „артилеристите“, след което Давид Луиз изчисти топката зад вратата. В 65-ата минута влезналият малко по – рано Дани Себайос опита да затрудни Лорис с удар от далече, но французинът се намеси добре. Двадесет минути преди края от една нищо непредвещаваща атака на домакините се стигна до изравняване. Гендузи с пас зад защитата на Тотнъм намери Обамеянг и той с едно докосване прати топката в мрежата за 2:2. В 79-ата минута Арсенал отбеляза трети гол, който обаче не бе зачетен поради засада, а намеса на ВАР доказа правотата на решението на съдиите.

В крайна сметка срещата завърши справедливо без победител, като за Тотнъм това беше трети пореден мач без победа, а Арсенал във втори пореден мач срещу отбор от топ 4 не успя да си тръгне с трите точки.

Гласували: 0, рейтинг: 0