"Черно-бял" Пловдив ликува!

Локомотив Пловдив спечели купата на България за първи път в историята си! Пред очите на почти 22 хиляди фенове, в тежък и равностоен сблъсък, те победиха градския си съперник Ботев с резултат 1:0. Условията за играха бяха тежки и за двата отбора заради мокрия терен в София, но те успяха да сътворят футболен празник за всички на трибуните и екраните!
 Мачът започна с надмощие на Ботев, който контролираше средата на терена, но до края на първото полувреме Локо постепенно започна да контролира играта и да създава по-опасните положения.

Aгитката на Ботев Пловдив

В 7-та минута се откри първия голов шанс, който беше в полза на Ботев.Тодор Неделев проби отляво и центрира към Вутов, който стреля с глава, но топката мина малко над гредата. В 13-та минута, дойде и първата ситуация за Локомотив. Момчил Цветанов проби в наказателното отляво и подаде към Ожболт, който се обърна да стреля, но се забави и беше блокиран от Даниел Кайзер. В 31-та минута Везалов сгреши, но Вутов не можа да се възползва и би слабо право в Мартин Луков. В 36-та минута Ожболт подаде на Момчил Цветанов, който отново проби отляво и центрира в наказателното поле към Адел Хаким Буна, но Лазар Марин изчисти.

Aгитката на Локомотив Пловдив

Второто полувреме започна много динамично, като следваше атака, след атака. В 57-та минута коварен удар на Ожболт, който рикошира в крака на един от защитниците на Ботев затрудни Кайзер, който трябваше да избие в корнер. В 64-та минута Локомотив беше близо да отбележе. Като след центриране Езе се извиси над всички и стреля с глава и вратарят на Ботев трябваше да се намеси. В 73-та минута падна първият гол в мача. Анте Аралица излезна очи в очи с Кайзер, но беше спрян от Филипов. Но след като догони топката подаде към непокрития Ожболт, който вкара във вратата на Ботев! В 75-та минута Ботев отговори подобаващо, като Доре стреля с глава след центриране и Луков се наложи да се намеси. В 83-та минута Бирсент Карагарен имеше шанс да затвори мача, но удара му мина покрай вратата.Докрая на мача Ботев постоянно атакуваше,но не можа да отбележе попадение,което да вкара мача в продължение.

Най-колоритните чужденци играли в Югозападна България
Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век