"Червена" България ликува! ЦСКА изхвърли Лудогорец от турнира за Купата

ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 като гост и по този начин се класира за ½-финалите за Купата на България. "Червените" надиграха своя съперник и можеха да победят и с по-убедителен резултат.
 Мачът започна равностойно, но гостите бяха по-активния отбор. След няколко добри шанса ЦСКА откри резултата след страхотен удар на Рубен Пинто от 25 метра. Попадението явно шокира домакините , които не успяха да създадат нито едно голово положение до края на полувремето. През втората част отново „армейците” бяха по-активни на терена и на няколко пъти пропуснаха да удвоят преднината си. В 86-ата минута Евандро излезе очи в очи с вратаря на Лудогорец, но стреля в аут. „Орлите” създадоха първата си голова атака в мача в последната минута от редовното време, но Вандерсон нацели лявата греда.
 Така „червените” станаха втория отбор, който се класира за ½-финалите след драматичното класиране на Локомотив Пловдив вчера. Останалите мачове за купата ще се играят в четвъртък, а двойките са Струмска слава – Септември и Ботев Пловдив – Черно море.

Гласували: 14, рейтинг: 4.1