10 години от последните 2 легендарни гола на Супер Пипо в Шампионската лига

През сезон 2010-2011 застаряващият, но качествен, отбор на Милан среща Реал Мадрид в групите от Шампионската лига. В предишния двубой на испанска земя, "кралете" надиграят италианците с 2:0, а головете бележат Кристиано Роналдо и Месут Йозил.

В ответния мач, състоял се на 3 ноември 2010 г., Реал Мадрид, водени от вечно навъсения Жозе Моуриньо, излизат на "Сан Сиро" уверени в нов триумф.

Милан са колебливи в предните си три срещи от турнира и успяват да измъкнат от тях едва една победа. Ново поражение тук би било пагубно за амбициите им да продължат в елиминациите. Все пак те никога не могат да бъдат отписвани, тъй като в редиците на "росонерите" се подвизават стойностни и опитни футболисти като Неста, Гатузо, Пирло, Ибрахимович и Роналдиньо. А на пейката на тима 37-годишната лисица Филипо Индзаги дебне за своя шанс.

Футболът от първото полувреме е муден, а най-паметният момент е спречкването между Кристиано Роналдо и Игнацио Абате край тъч линията.

Секунди преди сигнала за почивката, Ди Мария намира Гонсало Игауин с изящен пас в наказателното поле, а бранителите на "росонерите" опитват капан за засада, но той е неуспешен. Оставен сам, Пипита смълчава "Сан Сиро".

През втората част нападението на италианците продължава да е неефективно. В 50-тата минута треньорът Алегри изпраща Филипо Индзаги да загрява. Гледката изправя десетките хиляди тифози на крака и ги кара да скандират ентусиазирано името на своя голям любимец.

Десет минути по-късно Супер Пипо заменя изключително изтощения Роналдиньо, който постепенно ще изгуби мястото си в титулярния състав в хода на сезона.

Индзаги от друга страна гори да влезе в игра и да сътвори малко хаос в половината на гостите. Той веднага се врязва в Шаби Алонсо и се хвърля да спори с главния съдия Хауърд Уеб. Действията му още повече настървяват феновете.

В 68-ата минута Златан получава топката по крилото и нахлува в наказателното поле отляво. Шведът изпраща нещо средно между центриране и удар към вратата на Икер Касияс и стражът не успява да отрази добре. Разбира се, Пипо е точно там, където плячката е най-сочна. Топката попада на главата му и той веднага я забива във вратата на испанците от близка дистанция. "Сан Сиро" избухва, а италианецът празнува като обезумял.

В следващата атака Марсело го подсича, сякаш иска да го изплаши, но по този начин издава, че най-силната защита в Европа е ужасена от присъствието на Пипо.

В 78-ата минута Индзаги получава страхотен пас на ръба на засадата и успява да се измъкне от защитата на Реал Мадрид. Нападателят напредва към вратата и коварно плъзва топката под скока на Касияс, който очаква опит за прехвърляне.

Отново арената издава оглушителен рев, а целия отбор се хвърля да прегръща Пипо, който размята победоносно ръце. Миг по-късно зрителите, които гледат титаничния сблъсък по телевизията, разбират, че Супер Пипо всъщност е бил два метра в засада зад "бялата" защита, но сякаш този факт подслажда митологията около фигурата му, вместо да я почерни.

Голът ядосва играчите на Реал и те правят всичко възможно за да не загубят мача. Атаките от "бели" вълни идват една след друга в последните десет минути от срещата и в последните секунди те все пак изравняват резултата.

Всички са единодушни, че нощта принадлежи на Пипо, както и всички заглавия от спортните медии на следващия ден. На 37 години той показва, че все още го може и при това в най-трудния турнир на света.

Увереността на Супер Пипо и вярата му, че ще покоси Реал също е феноменална. След първия си гол, той грабва фланелка с номер 69, която отразява броя му попадения в европейските клубни турнири. Още по-луд е фактът, че след втория си гол, той размахва и такава с номер 70. Интересно колко още фланелки има под ръка той в онази вечер?

За жалост, той не знае, че това са последните му две попадения в Шампионската лига. Седмица по-късно в мач срещу Палермо, той контузва лявото си коляно и вредата е толкова сериозна, че той пропуска почти целия остатък от сезона. За нападател на 37 години, който и без това не е от най-бързите в света, подобна травма е смъртна присъда. Филипо Индзаги повече не играе в Шампионската лига, но какъв начин само да напусне турнира, който го превърна в жива легенда!