Арсенал със сериозна издънка у дома, Ливърпул отново диша във врата на Сити

Отборът на Арсенал записа загуба с 2:3 и пропусна да дръпне на опонентите си в борбата за топ 4 с три точки. "Артилеристите" се провалиха у дома срещу средняка Кристъл Палас, който се намираше на 16-та позиция, но до голяма степен си бе осигурил оцеляването във Висшата лига. И все пак "орлите" изиграха един много солиден мач на Емирейтс и взеха всичките точки за себе си. Първо Кристиан Бентеке се възползва от центриране от фаул и изпревари защитниците на Арсенал, за да разстреля от близо с глава Бернд Лено. Мачът бе двуостър но до края на първото полувреме нямаше повече попадения. Още с подновяването на играта, Месут Йозил бе намерен в наказателното поле на противника и от малък ъгъл промуши топката във вратата на Палас - 1:1. Арсенал обаче нямаше много време да се зарадва. В 60-ата минута Вилфред Заха се възползва от грешка на Мустафи, изпревари го за топката и останал очи в очи с Лено го преодоля. Това тотално смути "артилеристите" и те допуснаха и трети гол. Негов автор бе Джеймс МакАртър след центриране от ъглов удар. До края на мача домакините стигнаха единствено до намаляване на резултата до 2:3. Попадението бе дело на Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара с хубав удар след индивидуален рейд. Така Арсенал остана на 4-та позиция с 66 точки, колкото има и петият Челси, а Манчестър Юнайтед е с пункт назад.

В същото време Ливърпул стигна, макар и трудно, до победа с 2:0 като гост на Кардиф. Първата част завърши при нулево равенство, като с пропуски от чисти позиции се отличиха Мохамед Салах и Роберто Фирмино. Домакините не успяха да сътворят нищо по-сериозно пред вратата на Алисон, освен един удар от близо на Омар Ниас, който бе избит рутинно в корнер от бразилския страж. Десетина минути след началото на втората част, Ливърпул поведе в резултата. Трент Александър-Арнолд изпълни по нестандартен начин ъглов удар, пускайки топката по земя около точката за изпълнение на дузпа. Там защитата на Кардиф бе оставила напълно непокрит Жоржиньо Вайналдум, който с мощен щут заби топката във вратата. Малко след това уелсците пропуснаха чисто положение, като Шон Морисън не можа да вкара от 2 метра в опразнената врата. В 80-тата минута тъкмо той фаулира Мохамед Салах в наказателното поле на Кардиф и реферът Мартин Аткинсън отсъди дузпа, реализирана от Джеймс Милнър за крайното 2:0. Така Ливърпул продължава да води с 2 точки и мач в повече от Манчестър Сити в битката за титлата и ще се надява големият враг Манчестър Юнайтед да вземе нещо от своите градски съперници в дербито на Манчестър на 14 април.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0

Андреас Перейра вкара невероятен гол за Манчестър Юнайтед
Суперкомпютър определи новия шампион на Висшата лига
Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)