Бензема измъкна "Реал" (Мадрид) срещу двулик "Ейбар"

„Реал“ (Мадрид) и „Ейбар“ се впуснаха в битка не само за точки, но и за честта си. Домакините бяха длъжни да покажат по-добре лице след поражението през седмицата, а и вероятно искаха да си отмъстят за разгромното поражение на „Ипуруа“ по-рано през сезона. За гостите пък добро представяне на „Бернабеу“ несъмнено бе достатъчно голяма мотивация. Зинедин Зидан и Хосе Луис Мендилибар имаха някои по-сериозни кадрови проблеми, но все пак стартовите състави бяха достатъчно обещаващи.

Първото полувреме обаче беше доста бледо. „Ейбар“ не се притесняваше да пресира високо и активно в типичния си стил. Това принуждаваше играчите на „Реал“ да разиграват основно в своята половина, а напред да залагат на подавания от дълбочина, които често намираха Бейл и Бензема в положение на засада. „Ейбар“ успя да построи няколко по-опасни атаки на скорост, но истински положения липсваха и пред двете врати. В 39-ата минута обаче дейната игра на Коте и Кукурея по левия фланг на „оръжейниците“ даде резултат. След комбинация между двамата топката се озова в Ескаланте, който овладя перфектно и с техничен пас намери свободния Марк Кардона, а за юношата на „Барселона“ не бе проблем да излъже отблизо Навас за 1:0. „Лос Меренгес“ опитаха да отговорят бързо, но не създадоха нищо съществено и в резултат бяха изпратени към тунелите под бурните освирквания на феновете.

Мадридчани опитаха да наложат натиск след почивката, а и неприятната травма на Иван Рамис сякаш оказа влияние върху играта на „Ейбар“. В 55-ата минута Карим Бензема се възползва умело от неразбирателство в отбраната на гостите, отмъкна топката под носа на стража Димитрович и отбеляза на празна врата, но се оказа, че французинът е бил в засада преди това. 4 минути по-късно обаче Бензема все пак изравни за 1:1 след удар с глава. Подаването към него бе дело на Асенсио, който разигра добре с Одриосола по дясното крило. В средата на второто полувреме над „Бернабеу“ се изля проливен дъжд, който може би щеше да помогне на гостите от дъждовния север отново да се почувстват комфортно на терена. Напоителният ефект обаче не действа достатъчно дълго и Бензема отново наказа гостите с глава за 2:1 в 81-ата минута. Кроос изпълни ъглов удар късо към Асенсио, той му върна, германецът поднесе топката точно върху главата на Карим и бившият нападател на „Лион“ я закова в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Димитрович. Шест минутки по-късно французинът можеше да запише хеттрик след бързо разиграване с Иско, но сръбският страж на „Ейбар“ беше на мястото си и отрази удара му. Малко след това се получи ново разбъркване в наказателното поле на баските, при което Лукас Васкес успя да извади топката отново към Бензема, но последният от чиста позиция срещу на практика празната врата стреля над напречната греда. В добавеното време бившият френски национал нацели и греда в неравната битка с потенциалния хеттрик.

Въпреки това Мадрид успя да използва чувствителното си превъзходство през втората част и донякъде да успокои привържениците си, а непостоянството в играта на „Ейбар“ сякаш съвсем ги отдалечи от евротурнирите.

В по-ранния мач от деня пък „Еспаньол“ успя да вземе първи точки за сезона в каталунски сблъсък. „Папагалчетата“ надделяха над „Жирона“ с 2-1 като гости. Сержи Дардер откри за гостите в 59-ата минута. Десет минути преди края Кристиян Стуани от дузпа отбеляза своя гол номер 18 и равенството изглеждаше сигурно, но опорният халф Дардер увенча силното си представяне с втори гол в 89-ата минута и донесе престижната победа на отбора си. Така „Еспаньол“ се откъсна на 4 точки пред днешния си противник, а „Жирона“ изглежда ще трябва да се потруди здраво за оцеляването си в Примера.

Гласували: 10, рейтинг: 4.9

Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Ужасът "Валенсия": Собственик срещу фенове
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Бензема наказа Барселона след 11 минути (видео)
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Нападателите на елитните клубове в Европа
Футболистите скочиха на графика, искат повече почивка
Звездите, които отсвириха Реал Мадрид
Небесносиният голеадор на Виго
Реал Мадрид с нов драматичен обрат чрез Бензема (видео)
Преди 14 години Роналдиньо вкара последния си гол за Барселона и той бе истинско бижу (видео)
Обамеянг се разписа за пети път в последните три мача (видео)