Ботев на финал след луд мач с ЦСКА

Ботев (Пловдив) се класира за финала на Купата на България след 3:3 срещу ЦСКА и общ резултат 6:5. Подобно на първия мач и реваншът беше драматичен.

Пред почти пълния стадион Ботев поведе след като Антов върна към Черниаускас, който изрита слабо напред право към Неделев. Той с красив удар отбеляза - 22-ата минута 0:1.

Ситуацията за "червените" стана още по-сложна в 27-ата минута, когато Балтанов напредна по дясното крило и шутира по диагонала. Черниаускас не успя да спаси изстрела и така Ботев удвои преднината си.

След почивката ЦСКА заигра по-смело в атака, за да търси нужните 3 гола. Играчите на Ботев използваха всяко спиране, за да печелят време, което изнерви публика и играчи. Все пак феновете на ЦСКА не спряха да викат за отбора си. Али Соу се отплати за това, реализирайки 4 минути след началото на втората част. Малко след това Филип Филипов беше изгонен след втори жълт картон. Енрике напредна по крилото, а играчът на Ботев го фаулира, за да спре атаката.

"Червените" натиснаха още и в 74-ата минута влезлият като смяна Евандро изравни. На ЦСКА беше нужен още един гол. Нервите завладяха мача и след всеки фаул съдията беше обграждан от футболисти. Най-голямото изпитание беше в 86-тата минута- Ничев събори Енрике и ЦСКА получи дузпа. Вутов беше изгонен след като изблъска съдията и така Ботев остана с 9 човека. Али Соу не сбърка и изведе ЦСКА. Вратарят н Ботев пък спаси 3 чисти ситуации. Невероятния обрат беше факт, но само 3 минути след това след корнер въпреки численото си превъзходство защитата на ЦСКА не удържа Димитров и Ботев пак изравни. "Армейците" се нуждаеха от 2 гола, а съдията даде само 4 минути продължение на фона на цялата втора част, през която гостите бавеха непрекъснато играта.

Така Ботев ще играе на финала с градския съперник Локомотив. Днешният мач си струваше нервите, предоставяйки изключителна драма и много обрати през цялото време.

Гласували: 8, рейтинг: 3.0

Последната минута - големият враг на българския футбол
Чужденците, които играха на високо ниво, след като напуснаха "А" група
Най-колоритните чужденци, играли в Североизточна България
Най-колоритните чужденци играли в Северозападна България
Най-колоритните чужденци играли в Югозападна България
Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век