Челси отново в ТОП 3

Челси се наложи над Уест Хям с 2:0 в последния мач от 33-ия кръг на Премиър лигата и така се върна в зона Шампионска Лига.

Срещата започна с доминация на Челси, но намеси на Фабиан Балбуена и Лукаш Фабиански запазиха резултата нулев. В 24-ата минута защитата на Уест Хям не издържа на натиска. Еден Азар получи топката от Рубен Лофтъс-Чийк, мина през шестима играчи на “чуковете”, след което нахлу необезпокоявано в наказателното поле и с левия крак направи резултата 1:0. Гостите опитаха да отговорят с изритани топки и пасове по фланга, но така и не стигнаха до чисто голово положение.
 През второто полувреме Мануел Пелегрини опита да промени развоя на срещата, като пусна в игра Робърт Снодграс и Педро Обианг. “Чуковете” заиграха по-добре  в сравнение с първото полувреме, но до изравнителен гол така и не стигна. Домакините сложиха точка на спора в 90-ата минута  на мача. Влезлият като резерва Рос Баркли намери забравения зад защитата на Уест Хям - Еден Азар и белгиецът с десния крак оформи крайния резултат - 2:0

A post shared by Premier League (@premierleague) on

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Андреас Перейра вкара невероятен гол за Манчестър Юнайтед
Суперкомпютър определи новия шампион на Висшата лига
Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)