Челси възкръсна срещу Юнайтед и остана в топ 4 (видео)

Манчестър Юнайтед и Челси завършиха 1:1 в пореден кръг от Висшата лига. Двата отбора изиграха равностоен мач и заслужено си поделиха точките.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 11-ата минута, когато Хуан Мата получи  страхотен пас от Шоу и даде преднина на "червените дяволи" 1:0, в 30-ата минута Ерик Бейли засече с глава центриране, но топката не намери целта. Само 2 минути преди края на полувремето Алонсо от "сините" прати топката в долния десен ъгъл на Де Хеа и резултатът бе изравнен.

През втората част играта бе равностойна и двата отбора не успяваха да създават сериозни възможности за гол. В 72-рата минута Вилиан можеше да донесе победата на Челси, но ударът му мина над гредата. Юнайтед пък можеше да нанесе своя удар в 93-тата минута, но удар на Маркос Рохо беше блокиран от защитник.

Така Челси остава на 4-тото място с 68 точки, а Юнайтед е 6-ти с 65, като остават 2 кръга до края на шампионата.