Домакинска доминация в последните срещи от кръга в Ла Лига

Севиля“ с важна победа над „Депортиво Алавес“

„Севиля“ и „Алавес“ влязоха в пряка битка за четвъртото място след неприятни поражения през уикенда. През първата част Хоакин Капарос отново бе заложил на висока преса, а при отнета топка - търсене на бързи подавания по крилата зад гърба на противниковата защита. „Севиля“ се опитваше по този начин да използва повратливите си бекове и атакуващи играчи и успя да създаде няколко опасни ситуации – в 8 минута Васкес завърши остро подаване на Ескудеро, но топката премина над вратата, а след 22 минути игра Мунир засече с глава прострелно центриране на Сарабия отдясно, но ударът профуча над горната греда. Гостите се опитваха да изнасят топката бързо и с малко подавания, търсейки вляво намиращия се в чудесна форма Джони, но в играта им имаше доста брак. При една от контраатаките им Джони бе сменил мястото си с Инуй, напредна по десния фланг, пусна разсичащо подаване, което Кяер не успя да посрещне добре и топката се озова в мъртва зона пред вратата, но Калери се забави с удара си и Сориано съумя да избие в корнер.

По-настоятелната игра на домакините даде резултат в 41 мин. след поредното центриране отляво, което Дуарте изчисти несръчно в краката на Сарабия, той чукна към  Роке Меса и полузащитникът мигновено потърси далечния горен ъгъл с техничен удар, а рикошетът в крака на грешника Дуарте напълно отчая стража Пачеко и домакините поведоха с 1:0.

Второто полувреме започна в подобен дух и „Севиля“ пропусна да удвои още в 50 мин. след корнер последван от карамбол в нак. поле и плътен, но леко неточен далечен изстрел на Мунир. Само две минути по-късно "Рохибланкос" имаха нова възможност след чудесно центриране и добро продължение с глава от Бен Йедер, но Пачеко се отличи със страхотно спасяване. 81-та минута се оказа решителна, тъй като андалусийците успяха да подпечатат победата си с гол за 2-0. Гоналон прибра една блуждаеща топка в центъра, потърси Мунир наляво, той продължи светкавично към Бен Йедер, а французинът завърши контрата, подавайки към непокрития в пеналтерията Сарабия, който не сгреши сам срещу вратаря. Бързо след това баските се разминаха на косъм с попадение, което можеше да ги върне в мача. Гуйдети проби мощно отдясно и центрира към Джони, но късметът спаси домакините след удара с глава на последния. Това беше и всичко, което ни предложи двубоят на „Рамон Санчес Писхуан“.

Радост в последните секунди на "Бутарке"

Вторият двубой от програмата за деня противопоставяше „Леганес“ - отбор, който се справя доста добре през пролетния дял от първенството и вече гледа уверено към спасението и новаците от „Валядолид“, които се намират плътно над чертата и определено се нуждаеха от точки.

Лега имаше цялостен контрол през по-голямата част от времето и дори получи две дузпи, които обаче в последствие биваха отменяни след преразглеждане на ситуациите. Въпреки предимството на домакините нещата отиваха към равенство, от което във „Валядолид“ вероятно щяха да са доволни. В 96 минута (една минута отвъд първоначалното добавено време) обаче щастието се усмихна на "Краставичарите" и Гидо Карийо успя да реализира след центриране на Хуанфран, с което донесе ценната победа с 1:0 за „Леганес“ над „Реал Валядолид“.

"Реал Сосиедад" спечели и се изравни с "Бетис"

Два от най-атрактивно играещите отбори се изправиха един срещу друг, а евентуална загуба за някой от тях щеше да означава значителен спад на шансовете за място в ШЛ, а в случая на домакините може би и за ЛЕ. Очакванията бяха още по-високи предвид и невероятното шоу, което съперниците направиха на „Аноета“ през миналата година при онова 4:4.

Очаквано възпитаниците на Кике Сетиен поеха инициативата от самото начало, докато домакините действаха по-прибрано, но нападаха опасно на скорост с дейни включвания на крайните защитници. В 18 мин. местните фенове имаха повод да ликуват след заучено отиграване от корнер. Играчите на „Реал Сосиедад“ се бяха скупчили край малкото наказателно поле, но Оярсабал центрира отвъд бялата точка, Хуанми се изтегли бързо и нанесе удар, който, макар и слаб, успя да залъже Пау Лопес и топката се оплете в мрежата за 1:0. След половин час игра пък Диего Йоренте изненадващо се впусна напред, намери Вилям Жозе и бразилецът отправи тежък изстрел от средна дистанция, но този път стража на "Бетикос" се справи.

След почивката севилци опитаха да установят още по-голям контрол в търсене на изравнителен гол и това се случи в 57 мин., когато Кристиян Тейо нахлу по лявото крило, пусна остро успоредно подаване в наказателното поле, а на точното място се оказа Серхио Каналес, който наказа бившия си клуб. Само 2 минути по-късно баските можеха да си върнат преднината след грешка в защитата на „Бетис“, но Вилям Жозе бе спрян от Пау Лопес. Следващи на ход бяха гостите, които повториха головата атака, но подаването дойде от другия фланг. Този път обаче живата легенда на „Бетис“ Хоакин не можа да преодолее Рули. Веднага след това Хесе навлезе опасно в нак. поле и почти принуди бранител на „Реал“ да си отбележи автогол. Темпото не спадаше и последваха няколко опасни атаки на сметката на "Ла Реал", но Хуанми и Вилям Жозе направиха сериозни пропуски. Точен мерник показа голмайсторът на тима Микел Оярсабал след перфектен извеждащ пас от Хуанми в 83 мин. и резултатът стана 2:1. Така двата отбора вече са с равни точки и шансове за атака на по-горно класиране.

Гласували: 10, рейтинг: 4.6

Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Ужасът "Валенсия": Собственик срещу фенове
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Бензема наказа Барселона след 11 минути (видео)
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Нападателите на елитните клубове в Европа
Футболистите скочиха на графика, искат повече почивка
Звездите, които отсвириха Реал Мадрид
Небесносиният голеадор на Виго
Реал Мадрид с нов драматичен обрат чрез Бензема (видео)
Преди 14 години Роналдиньо вкара последния си гол за Барселона и той бе истинско бижу (видео)
Обамеянг се разписа за пети път в последните три мача (видео)