Драматично равенство между "червени" и "сини"

• ЦСКА-СОФИЯ и Левски София не успяха да се победят в 150-то издание на вечното дерби на България и завършиха при резултат 2:2.

Първото полувреме започна с лек превес на играчите в сини екипи, но удари към двете врати липсваха. Така в 12-ата минута, след първата си по-опасна атака, символичните гости успяха да поведат в резултата. Иван Горанов проби от ляво, след което центрира топката в наказателното поле, където Паулиньо я свали към Станислав Иванов и младият нападател реализира за 1:0. Шест минути по-късно Фелипе Нашименто изпълни прострелно центриране от фаул, топката стигна до непокрития Найджъл Робърта и холандеца на празна врата удвои авансът на сините. Няколко минути по-късно Робърта можеше да се разпише още един път, но бляскавата намеса на Витаутас Черниаускас го лиши от второ попадение.

До края на полувремето Левски предпочиташе да контраатакува, докато ЦСКА владееше повече топката, но резултатът до края на полувремето така и не се промени.

В търсене на промяна в развоя на мача през второто полувреме Люпко Петрович извърши двойна смяна, вкарвайки Брадли Мазику и Греъм Кери на мястото на Петър Занев и Тиаго Родригес. След внесените промени "армейците" заиграха по-добре. Така в 73-ата минута след грешка на Левски, влезлият на почивката Кери намери Евандро, който вкара за 1:2. Две минути по-късно Кери падна в наказателното след единоборство с Горанов, но главният рефер Георги Кабаков отсъди симулация и показа жълт картон на ирландеца. В 82-ата минута Найджъл Робърта бе изведен сам срещу Черниаускас, но си поведе грешно топката и не успя да завърши с изстрел, след което се опита да намери Паулиньо, но защитниците в червено вече се бяха върнали и предотвратиха атаката. Така в 88-ата минута Греъм Кери проби от ляво, прати топката в наказателното поле, където испанският защитник Раул Албентоса с глава оформи крайния резултат 2:2.

Така след изиграването на 8 кръга Левски продължава да е лидер със 17 точки, с 2 повече от шампиона Лудогорец, който в момента играе с Ботев Враца. ЦСКА от своя страна е на 4-та позиция с 4 точки по-малко.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0