Дузпа и червен картон не помогнаха на Левски срещу Ботев

Левски и Ботев Пловдив направиха равенство 1:1 в последен мач от първата шестица на Първа Лига. Това е първа точка на "пловдивчани" от 21 години на „Георги Аспарухов” срещу Левски. "Сините" играха почти цяло полувреме с човек повече, след като Лъчезар Балтанов получи червен картон в 50-aта минута на мача.

Левски поведе в 35-ата минута на мача от дузпа, която Давиде Мариани реализира. Трябва да отбележим, че дузпата беше несъществуваща. Съдията се подведе, че защитникът на "пловдивчани" игра с ръка и посочи бялата точка. Второто полувреме започна вихрено за Ботев. В 47-ата минута бранителят на "канарчетата" Кристиан Димитров отбеляза гол от границата на наказателното поле, като вдъхна надежди за нещо повече от равен резултат. До края на мача не се случи нищо по-интересно, въпреки че възпитаниците на Георги Дерменджиев се опитаха да натиснат.

Левски остава на третата позиция в първенството на пет точки от втория ЦСКА-София. Лидерът Лудогорец е на цели осем точки пред "сините".

Ботев Пловдив запазва четвъртата позиция в Първа лига. Мислите на "канарчетата" са насочени към предстоящия мач през седмицата за Купата на България срещу Черно Море.

Снимка: pfclevskiofficial Instagram

Гласували: 9, рейтинг: 3.9

Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век
Топ 15 футболисти с най-много автоголове в модерната история на “А” група
5 от играчите с най-много трофеи, за които не знаехте
Как би изглеждал отборът на Плевен, ако следваше политиката на Билбао да налага само местни играчи
5 нападатели, които не обичаха да бележат
Топ 5 "първоаприлски" резултата в историята
Големите европейски градове без елитни отбори
ЦСКА поиска компенсация от БФС заради спирането на efbet лигата в открито писмо
Ето какво би било справедливото разпределение на позициите в топ първенствата, ако футбол не се играе повече през сезона