Евертън надви Арсенал у дома и остави Тотнъм в тройката

Евертън спечели с 1:0 срещу Арсенал в мач от 33-ия кръг в Англия. „Карамелите” бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с победата.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 10-ата минута Фил Ягиелка се оказа на точното място, за да изстреля топката във вратата на гостите. До края на полувремето и двата отбора не успяваха да застрашат сериозно вратата на противника и този резултат се запази до почивката. В началото на втората част за „артилеристите” в игра се появиха Аарън Рамзи и Обамеянг, но възможности за гол имаше отново само пред домакините, които могат да съжаляват, че не постигнаха по-изразителна победа.

Така Тотнъм запазва 3-тото място в Лигата с 64 точки, а Арсенал остава 4-ти с 63 пункта, като това е 9-а загуба от 10 гостувания за "артилеристите". Начело е Ливърпул с 2 точки пред Манчестър Сити, но и мач повече.

Снимка: Instagram

Гласували: 2, рейтинг: 5.0